Skip to content Skip to footer

Plastikowe skrzynki na owoce – kiedy warto rozważyć opcję ich wypożyczenia?

Uprawa owoców i warzyw to, mówiąc przysłowiowo, ciężki kawałek chleba. A na koniec trzeba zadbać jeszcze o odpowiedni zbiór, przechowywanie czy transport swoich produktów. I tutaj często pojawia się problem ilości i jakości skrzynek na owoce.

Obfity sezon? Zakup nowych skrzynek nie jest koniecznością!

Przy produkcji rolnej, szczególnie jeśli chodzi o uprawę warzyw i owoców, dokładna ilość plonów jest często bardzo trudna do oszacowania, wiele spraw zależy od kapryśnej pogody czy szkodników, które mogą akurat upodobać sobie nasze ziemie. Skrzynki plastikowe na owoce i warzywa są niezbędne podczas zbiorów, pozwalają one bowiem na wygodne i bezpieczne składowanie plonów. Co jednak zrobić jeśli zbiory są wyjątkowo obfite i potrzebujemy ich większej ilości na stosunkowo krótki okres czasu? Okazuje się, że nie musimy dokonywać zakupów, które wiążą się z wysokimi kosztami- na rynku są firmy, które zajmują się również wypożyczaniem takiego sprzętu. Wypożyczenie skrzynki plastikowa na owoce, to dużo mniejszy koszt i mniej problemu z jej magazynowaniem, kiedy nie będzie nam już potrzebna!

Dlaczego plastikowe skrzynki na owoce to lepszy pomysł niż ich drewniane odpowiedniki?

Dlaczego większość producentów żywności decyduje się dzisiaj na rozwiązanie, jakim jest skrzynka plastikowa na owoce czy warzywa? Powodów jest wiele, ale najważniejsze z nich, to wygoda użytkowania i niższy koszt eksploatacji niż w przypadku skrzynek drewnianych. Chociaż sam koszt zakupu skrzynki wykonanej z drewna może wydawać się niższy (ale przy obecnych cenach surowca drzewnego często może podlegać to dyskusji), to trwałość, pojemność i wytrzymałość jaką mają skrzynki plastikowe decyduje o ich obecnym powodzeniu. Są też bardzo wygodne w magazynowaniu (np. sztaplowaniu) i utrzymaniu czystości, co jest istotne podczas składowania produktów spożywczych.

Kiedy warto wypożyczyć skrzynki plastikowe?

Dobrej jakości skrzynka plastikowa na owoce i warzywa, jest produktem, który może służyć nam przez wiele lat- jest wytrzymała, odporna na działanie czynników zewnętrznych i łatwa w czyszczeniu. Jednak zdarzają się sytuacje, w których potrzebujemy większej ilości pojemników, ale tylko na krótki okres czasu. Może być tak właśnie w okresie bardzo obfitych zbiorów lub w czasie przyjmowania większej ilości towarów.Jeśli wiemy, że będzie to okresowa/incydentalna sytuacja, wtedy warto poszukać sprawdzonej firmy, która wynajmie nam skrzynki na owoce lub inne towary. A kiedy nie będą nam już potrzebne, możemy spokojnie je zwrócić. Taka opcja często pozwala na spore oszczędności środków finansowych i czasu.