Skip to content Skip to footer

Pokój gier dla ojca i dla syna

Wbrew powszechnej opinii grami zajmują się nie tylko najmłodsi. Pokolenie wychowanych na pierwszych PC i konsolach graczy wkracza w wiek, kiedy to ich dzieci są już nastolatkami. Wiele konsol ma już ponad dwadzieścia lat. Osoby ustabilizowane życiowo ponadto są w stanie poświęcić większe środki na wyposażenie. Dziś rozpatrzymy dwa różne pokoje, dla nastolatka i osoby około czterdziestki, która ma spory budżet.

Podobieństwa obu pokojów

Kiedy chodzi o uniwersalne elementy, które to niezależnie od budżetu można zapewnić z wyższej półki to nie można nie wspomnieć o dobrej i czułej myszy. Ponadto krzesło gamingowe jako wydatek około czterystu złotych jest możliwym do umieszczenia na liście wydatków elementem. Także podkładka to wydatek maksymalnie stu złotych, te będą podobne.

Indywidualne elementy pokoju dorosłego

Różnice jak zawsze w przypadku różnych budżetów oparte będą o jednostkę centralną. Komputer będzie na pewno znacznie mocniejszy i nie można z tym dyskutować. Dojrzali gracze jednak zwracają o wiele większą uwagę na parametry. Mniej ważne od kolejnego oświetlenia LED będzie dla nich DPI myszy. Ponadto monitor dojrzałego gracza będzie charakteryzował się dobrym odzwierciedleniem barw i niskim poziomem męczenia oczu. Mądrość przychodzi z wiekiem i właśnie wtedy zaczynamy poważnie myśleć o naszych oczach. Na szczęście fotele gamingowe oferują bardzo wysoki poziom komfortu, dlatego też są identyczne dla obu pokojów. Mikrofon do gier online ma być tylko mikrofonem, więc nie będzie on na pewno produktem za ogromne pieniądze.

Co charakteryzuje pokój nastolatka? Fotele gamingowe

Wspomniane wcześniej zamiłowanie do barw i błyskotek może na pewno spowodować, że jego krzesło gamingowe będzie znacznie bardziej pstrokate. Oprócz grania, każdy młody człowiek marzy też o sławie podobnej jak mają największe kanały z grami na YouTube, dlatego też dokupują oni znacznie lepsze mikrofony, nawet kosztem myszy i klawiatury, tylko po to by móc nagrywać filmiki z dobrym dźwiękiem. Nie można wtedy zapomnieć też o kamerze, która da odpowiednią jakość wideo. Z racji młodego i niezniszczonego wzroku monitor nie będzie kluczową kwestią w planowaniu wydatków. Wystarczy odpowiednia wielkość.

Jak widać oprócz foteli gamingowych i faktu grania w swoje ulubione tytuły, więcej rzeczy różni pokój nastolatka i dojrzałego gracza aniżeli łączy. Na pierwszy rzut oka takie samo przeznaczenie, jednak może być różnie interpretowane.