Skip to content Skip to footer

Pokojowe rozwiązanie problemów

Trudno wyobrazić sobie funkcjonowanie współczesnych film bez wsparcia prawników. Warto zwracać się do nich na bieżąco, aby problemy nie nawarstwiło się. Jeśli będą rozwiązywane szybko, od ręki, będzie to z korzyścią również dla finansów firmy. Obsługa prawna firm Poznań to najlepsi specjaliści.

Jak pracuje się w dużej korporacji?

Pracownicy korporacji zazwyczaj są bardzo świadomi swoich praw pracowniczych. Firma może potrzebować wsparcia prawnika w zakresie prawa pracy. Czasami pojawiają się różne kwestie sporne na linii pracownik – pracodawca. Warto je rozwiązać pokojowo.

Wiele z tych sporów dział HR jest w stanie złagodzić, szybko się z nimi uporać. Czasem jednak bywają sytuacje naprawdę trudne, gdzie wsparcie prawnika jest nieodzowne. Chodzi między innymi o dyscyplinarne rozwiązanie umowy o pracę.

Przekształcenia spółek

Jedną z form prowadzenia działalności gospodarczej jest spółka cywilna. Czasami po kilku latach okazuje się, że lepszą formą prowadzenie działalności będzie spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, zazwyczaj chodzi tutaj o względy finansowe, podatkowe. Trzeba więc przeprowadzić proces przekształcenia spółki cywilnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Potrzeba tutaj pomocy prawnika, ponieważ samodzielnie trudno poradzić sobie z wszystkimi formalnościami. Dodatkowo doradca podatkowy powinien wyliczyć, jakie będą realne zyski związane z tym przekształceniem.

Przygotowywanie umów, regulaminów i statutów

Wszelkiego rodzaju regulaminy i statuty są nieodłączną częścią prowadzenia każdej działalności gospodarczej. Trzeba stworzyć między innymi regulamin wynagradzania pracowników i regulamin pracy, bez tego nie można przecież zatrudnić ludzi.

Trudno wyobrazić sobie, aby właściciel firmy samodzielnie tworzył takie regulaminy, zwykle nie posiada on bowiem wiedzy prawniczej. Firmy oferujące obsługę prawną przedsiębiorstwa zajmują się tym zagadnieniem i w całości przejmują przygotowanie takich regulaminów. Dzięki temu są one przygotowane perfekcyjnie, bez błędów.