Skip to content Skip to footer

Statuetki sportowe – ucieleśnienie sukcesu

Zwycięzca zawodów sportowych cieszy się uznaniem wśród konkurentów i publiczności. Przyciąga uwagę całego zgromadzenia, zwłaszcza podczas ceremonii rozdania nagród. Oprócz ciekawości poznania tryumfatora, wielu ludzi odczuwa również chęć zobaczenia nagrody, jaką otrzyma laureat zawodów.

TROFEUM SPORTOWE – OBIEKT PODZIWU I ZAZDROŚCI

Nagrody wręczane zwycięzcom muszą budzić podziw, odzwierciedlając rangę ich wielkiego osiągnięcia. Sam laureat musi odczuwać satysfakcję nie tylko z sukcesu, ale i z otrzymanych upominków. Ponadto powinien czuć się doceniony przez organizatorów imprezy.

Najważniejszym elementem gratyfikacji jest jednak trofeum. Jego rolę mogą pełnić zarówno okazałe puchary, jak i kunsztownie wykonane statuetki sportowe, które swą formą w sposób widoczny nawiązują do okoliczności, z którą są związane.

Warto przytoczyć kilka podstawowych zasad, wedle których należy zadbać o prawidłowy wygląd statuetki sportowej. Wypełnienie tych punktów zagwarantuje organizatorowi imprezy uznanie ze strony zwycięzców oraz kibiców i zadecyduje o końcowej oceny całych zawodów wśród zgromadzonych.

JAKIE CECHY MUSZĄ POSIADAĆ TROFEA SPORTOWE?

Statuetki sportowe pełnią równocześnie kilka ważnych funkcji. Pełnią nie tylko funkcję indywidualnej gratyfikacji, ale mogą też stanowić formę zabiegu wizerunkowego dla organizatorów uroczystości. Zasadnicze przeznaczenie opisywanego rodzaju trofeum zawiera się w kilku punktach:
– odzwierciedla wykonaniem rangę nagradzanego osiągnięcia,
– nawiązuje formą do związanej z nią konkurencji (np. piłka – futbol),
– posiada grawerunek informujący o randze imprezy i zajętym miejscu

przez laureata oraz jego nazwisku,

– jest przystosowane do pełnienia funkcji pamiątkowych dla zwycięzcy,
– przybiera formę małego monumentu i wyróżnia się formą,
– stanowi wizytówkę organizatora zawodów.

Spełnienie tych założeń jest kluczowe dla skomponowania udanego trofeum. Ich przestrzeganie przyniesie radość obdarowanemu zwycięzcy. Po pierwsze, personalizacja nagrody sprawi mu ogromną przyjemność, zaś po drugie, jasna i oryginalna forma trofeum będzie stanowić dla niego bardzo atrakcyjną formę pamiątki.

PODSUMOWANIE

Przedstawione przykłady pokazują, że trofeum sportowe nie jest tylko dodatkiem upiększającym nagrodę przyznaną zwycięzcy. Wręcz przeciwnie, jest jednym z najważniejszych elementów decydujących o powodzeniu całego widowiska.

Odpowiedni dobór statuetki sportowej nie decyduje wyłącznie o zadowoleniu samego laureata, ale również o ocenie organizacji zawodów przez osoby przyglądającym się ceremonii medalowej. Dlatego właśnie odpowiedni dobór nagród ma tak wielkie znaczenie dla organizatora imprezy.

Statuetki sportowe znajdziesz na Pucharowo.pl