Skip to content Skip to footer

Sukienka ślubna w stylu boho

Jeżeli chodzi o suknie ślubne, to można kupić je w tak naprawdę każdym stylu. Co jakiś czas pojawiają się jednak nowe trendy, które dosłownie porywają kobiety. Tak właśnie jest ze stylem boho. Suknie ślubne w stylu boho są popularne na całym świecie, od Australii aż po Stany Zjednoczone. Nie dziwi zatem fakt, że przejęły się również w Polsce.

Suknia ślubna boho – co ją charakteryzuje?

Czym charakteryzują się sukienki ślubne boho? To kreacje niezwykle zwiewne, delikatne. Najczęściej do ich uszycia wykorzystuje się sporo koronki, a także innych delikatnych tkanin. Mają w sobie coś z mody lat 70. Przykładem jest chociażby to, że wiele z nich ma rozszerzane rękawy, które są bardzo zdobione u dołu. Sukienki ślubne boho są raczej dopasowane, jednak nie są to kreacje, w których nie da się oddychać. Ze względu na to, że szyje się je jednak z transparentnych tkanin, aby świetnie prezentować się w takiej kreacji, trzeba mieć naprawdę nienaganną figurę.

Styl urody a sukienka boho

Suknia ślubna boho będzie perfekcyjna dla panny młodej o typie urody wiosna lub lato. Kobieta, która decyduje się na tę kreację, powinna być stosunkowo wysoka, a także szczupła. Wtedy zostanie zaprezentowana cała uroda sukienki. Jeżeli chodzi o dodatki do stylizacji, to bez wątpienia warto postawić na wszystko to, co kojarzy się z nutą nonszalancji. Fryzura musi być swobodna, a nawet odrobinę niedbała. Sukienka boho raczej nie pasuje do pań, które noszą krótkie włosy. Najpiękniej wygląda wtedy, gdy kobieta ma długie włosy, ułożone w stylu dziewczyny surfera. Co do pozostałych dodatków, to pięknie prezentuje się odrobinę hipisowska biżuteria, na przykład cienkie łańcuszki noszone na dekolcie kaskadowo.

Suknie ślubne w stylu boho – jakie buty i i bukiet

Z bukietem do sukienki boho nie ma problemu. Polskie florystki osiągnęły mistrzostwo w robieniu wiązanek, które są lekkie i zwiewne, ozdobione sporą ilością eukaliptusów. Natomiast problem może pojawić się w związku z butami. Dlaczego? Bo do takiej sukienki boho absolutnie nie pasują żadne klasyczne szpilki. Warto postawić natomiast na sandałki ozdobione na przykład cekinami. Buty muszą mieć w sobie coś oryginalnego. Niebanalnym pomysłem, który naprawdę pięknie się prezentuje, jest założenie skórzanych kowbojek do sukienki w stylu boho. Wtedy tworzy się stylizację, która naprawdę ma w sobie to coś. Aby szukać inspiracji na to, jak wystylizować się na ślub w stylu boho, warto przeglądać strony internetowe z całego świata, a szczególnie z Kalifornii i Australii.