Skip to content Skip to footer

Zalety alkomatów z drukarką

W dzisiejszych czasach kontrola stanu trzeźwości – zarówno kierowców na drodze, jak i pracowników firm – nikogo już nie dziwi. Wiele instytucji i przedsiębiorstw wyposażonych jest więc w profesjonalne alkomaty z drukarką. Bez wątpienia dużym uznaniem i popularnością cieszy się w tym temacie model Alkohit x100.

Alkomat z drukarką – czym jest?

Aby pomiar alkoholu zawartego w wydychanym powietrzu był sprawny, szybki, a do tego maksymalnie miarodajny i dokładny, niezbędny jest dobrej jakości nowoczesny sprzęt z precyzyjnymi czujnikami elektrochemicznymi. Doskonałym tego przykładem jest alkohit x100 , posiadający szereg interesujących funkcji. Zdecydowanie największą zaletą tego produktu jest możliwość błyskawicznego wydruku wyniku testu, również mobilnie, w terenie, na dodatek w aż trzech wersjach językowych (polski, angielski, niemiecki). Opcja ta szczególnie istotna jest w przypadku kontroli dokonywanej przez policję i służby medyczne. Również wiele ośrodków uzależnień, izb wytrzeźwień czy zwykłych przedsiębiorstw (np. zajmujących się transportem) zaopatruje się w alkomat z drukarką.

Alkohit x100 cechuje bardzo długi czas pracy (przez niemal całą dobę) i wykonywanie do kilkuset pomiarów na godzinę (w tym także u osób, z którymi kontakt z różnych względów jest ograniczony). Zestaw ten jest bez wątpienia wytrzymały i funkcjonalny – alkomat i drukarka, wyposażone w osobne akumulatory i ładowarkę, współpracują ze sobą na zasadzie połączenia bezprzewodowego typu bluetooth. Istnieje również opcja skopiowania kilkudziesięciu tysięcy pomiarów trzeźwości na dysk dowolnego komputera, np. w celu dokonania późniejszych analiz.

Alkomat dowodowy – do czego służy?

Z pewnością nie każdy wie, czym dokładnie są alkomaty dowodowe. Tego rodzaju urządzenia ułatwiają pracę przede wszystkim instytucjom i organom państwowym, takim jak sądy czy urzędy. Każdy produkt, po wcześniejszym wzorcowaniu i otrzymaniu odpowiedniego świadectwa, wykonuje pomiary, które mogą pełnić rolę materiału dowodowego przedstawianego przed sądem w toku rozmaitych postępowań.

Rynek oferuje wiele tego typu modeli, które bez problemu zakupić można choćby w sklepach internetowych. Szczególną uwagę warto zwrócić na Alkohit x100, dający możliwość uzyskiwania wyników zarówno w promilach (‰), jak i miligramach na litr (mg/l). Ten profesjonalny alkomat dowodowy z drukarką to wygodne i precyzyjne urządzenie o atrakcyjnej w stosunku do jakości cenie i niskich kosztach użytkowania, m.in. dzięki zastosowaniu ustników do pomiaru bezkontaktowego.