Skip to content Skip to footer

Prześcieradło z gumką – jak je wybrać?

Organizacja sypialni bezpośrednio przekłada się na jakość snu. Nie da się porządnie wypocząć na niewygodnym łóżku, o czym każdy wie, ale taka pościel i prześcieradło też mają duży wpływ na komfort wypoczynku, o czym już często się zapomina. Prześcieradło z gumką dla większości osób będzie dobrym zakupem. A jak je wybrać, by pasowało do łóżka?

Wybór materiału

Wszystkie prześcieradła, także i te uzupełniane dodatkową funkcjonalną gumką, wykonywane są z różnych typów materiałów. Przeważnie są to: dżersej, frotte albo bawełna. Każdy z tych materiałów ma nieco inne właściwości, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie.

Dość uniwersalnym wyrobem jest klasyczne prześcieradło bawełniane, które większości osób powinno przypaść do gustu. Ma ono właściwości antyalergiczne, więc nie wywołuje reakcji uczuleniowych. Mogą z niego korzystać i dorośli, i dzieci.

Określenie rozmiaru

To, czy prześcieradło z gumką okaże się funkcjonalne, w dużej mierze zależy też od jego rozmiaru. Należy właściwie dopasować go do wymiarów materaca, który występuje na łóżku. Wbrew pozorom ważne okażą się nie tylko jego szerokość i długość, ale także i grubość powierzchnie przeznaczonej do spania.

Prześcieradło o właściwie wybranym rozmiarze nie będzie zsuwać się z materaca i to nawet w przypadku tych osób, które mają tendencję do częstych zmian pozycji podczas spania. Powierzchnia materiału nie powinna też ulegać zagnieceniom. Jeżeli tworzą się na niej różne fałdy i nierówności, oznacza to, że najprawdopodobniej prześcieradło jest za duże i trzeba wybrać coś mniejszego.

Główne zalety prześcieradeł z gumką

A dlaczego to właśnie prześcieradła z gumką w ostatnim czasie są produktami najczęściej wybieranymi przez klientów? Najprawdopodobniej wynika to z ich wysokiej funkcjonalności. Takie prześcieradła są wygodne w użyciu i tym samym przekładają się na komfortowy wypoczynek.

W przeciwieństwie do zwykłego prześcieradła to z gumką można tak umieścić na materacu, aby później się na nim nie przesuwało i z niego nie spadało. Przekłada się to i na jakość snu, i na ogólną estetykę aranżacji sypialni. Uporządkowane wnętrza, w których wszystko wygląda schludnie, zawsze prezentują się lepiej.

Prześcieradła z gumką dostępne są w ofercie vegehome.pl.