Skip to content Skip to footer

Przeszczepianie włosów – co trzeba wiedzieć?

Nadmierne wypadanie włosów nie jest wyłącznie problemem mężczyzn. Jest to wada bardzo krępująca i odbierająca radość z życia Może on dotknąć każdego. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Kiedy warto przeszczepić włosy?

Przeszczepianie włosów warszawa jest zabiegiem, który może uratować przed noszeniem peruk bądź dopinek. Jest to zabieg, który polega na przeszczepieniu włosów z okolic potylicy w inne obszary głowy.

Zaletą zabiegu jest jego trwałość oraz naturalny wygląd. Wszczepianie włosów Warszawa zalecane jest osobom, które straciły włosy wskutek łysienia androgenowego, bliznowaciejącego bądź wypadku.

Jak wykonać przeszczep włosów?

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, które zapewnia pacjentowi całkowitą bezbolesność. Wszczepianie włosów Warszawa najczęściej wykonywane jest metodą FUE, która polega na przeszczepieniu pojedynczych aktywnych mieszków włosowych.

Lekarz wybiera mieszki włosowe znajdujące się na tyle głowy, by przenieść je w miejsca, w których występują ubytki. Na głowie robi się niewielkie nacięcia, by móc umieścić w nich nowe włosy.

W trakcie jednego zabiegu lekarz może przeszczepić maksymalnie 2 tysiące mieszków włosowych. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż lekarz dąży do uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu. Nadanie włosom odpowiedniej linii, która będzie wyglądała dobrze dziś, jak i za kilkanaście lat, jest podstawą sukcesu.

I co dalej?

Bardzo wielu pacjentów zastanawia się, czy po zabiegu przeszczepiania włosów Warszawa należy o nie dbać w szczególny sposób.

Proces regeneracji włosów trwa od 7 do 14 dni. Po tym czasie przeszczepione mieszki włosów wypadną, ale po 2 -3 miesiącach w tym miejscu wyrośnie nowy, zdrowy i silny włos. Po przeszczepianiu włosów Warszawa należy przyjmować antybiotyk oraz lek przeciwzapalny, który będzie przeciwdziałał bólom głowy.

Przeszczepianie włosów Warszawa wymaga zachowania szczególnej ostrożności przez okres 3 tygodni. Nie można wystawiać się na działanie słońca, unikać uprawiania sportów, czy korzystania z basenu.

Wszczepianie włosów Warszawa to zabieg, który po krótkim czasie przynosi widoczne efekty. W sytuacji, gdy lekarz nie zabroni mogą zabiegowi poddać się zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jest to skuteczny sposób na zlikwidowanie problemu, który szczególnie dla kobiet jest wyjątkowo krępujący.