Skip to content Skip to footer

Przysmaki dla gryzoni

W ofercie marki Vitapol, zajmującej się produkcją różnego rodzaju przysmaków dla gryzoni, znaleźć można m.in. owocowe i orzechowe kolby, suszone warzywne płatki czy wapienko o smaku jabłka. Tylko jakie przekąski naprawdę warto zaproponować zwierzątku? Co wybrać i w jaki sposób włączyć to do diety żyjątka?

Jak kupować wartościowe przysmaki?

Skład jest najważniejszy. Powinien być wyzbyty ze sztucznych substancji, takich jak barwniki czy aromaty, a zwłaszcza aromat dymu wędzarniczego. Im naturalniej, tym lepiej. Każdy dodatek może niestety okazać się szkodliwy.

Nawet jakościowe przysmaki Vitapolu czy innych marek mogą zawierać pewne ilości cukru, ale im mniej jest tego składnika, tym lepiej. Wyroby obfitujące w cukier powinny być podawane sporadycznie, gdyż są wysokokaloryczne.

Jak podawać przysmaki?

Przysmaki nie muszą być wyłącznie uzupełnieniem diety, bo mogą odgrywać jakąś dodatkową ważną rolę. Świetnie sprawdzą się w procesie oswajania nowego zwierzątka. Sprawią, że człowiek zacznie być kojarzony z czymś przyjemnym.

Przysmaki Vitapolu są też wykorzystywane w trakcie nauki, jako nagroda za poprawnie wykonane zadanie. Można je podać zwierzęciu w momencie, gdy zachowa się w pożądany sposób, aby wyrobić w nim prawidłowy nawyk.

Co jest do wyboru?

W przypadku przysmaków dla gryzoni największą popularność zyskały kolby Vitapol. Występują w przeróżnych smakach, dlatego nie mogą się znudzić. Zwierzęta za nimi wprost przepadają.

Inne propozycje to m.in. smakowe wapno, sól, sianko, dropsy, a nawet i ciasteczka. Wiele z tych przysmaków można kupić w przygotowanych już zestawach.