Skip to content Skip to footer

Coś dla psa

Opiekujesz się od bardzo niedawna psem? Z pewnością przydadzą Ci się informacje na temat tego, jak się nim opiekować i jak do tej opieki najlepiej się przygotować. Jeśli chodzi o to ostatnie, to bez wątpienia przyda się zaopatrzyć we wszelkie potrzebne akcesoria przydatne w tego rodzaju zajęciu.

Na wstępie dobrze przygotować zapas jedzenia, miskę, kojec (bądź inny typ legowiska) i gryzaki. Odpowiednia ilość i jakość tych ostatnich może okazać się wręcz zbawienna dla Twoich mebli! Wynika to z prostego faktu: psy, które dopiero rosną, bardzo chętnie ćwiczą swoje kły na wszystkim, co jest odpowiednio twarde, a zarazem nadające się do nadgryzienia. Zachowanie to wbudowane jest w ich naturalny instynkt i raczej żadne tłumaczenia nie pomogą – zwierzę tak się zachowuje i tyle.

Oczywiście wszelkie akcesoria dla zwierząt to pewien wydatek. Ale zdecydowanie lepiej postawić na jakość i mieć święty spokój, niż zaoszczędzić na początku, a potem walczyć z problemami. Chociażby na przykładzie wspomnianych już wcześniej gryzaków. Gdyby takowa psia zabawka zbyt szybko się zepsuła, szczeniak zaraz zabrałby się za meble i tyle by ze wszystkiego było.

Nie jest tak, że z góry można wyposażyć się we wszystko. Wraz z wiekiem musisz dokupywać psu kolejne akcesoria. Szelki, które pasowały gdy był mały z czasem wymagają zmiany na większe. W przypadku niektórych psów z konieczności będziesz też musiał kupić niestety kaganiec. Wymaga tego bowiem prawo – nawet gdy dany pies jest bardzo spokojny, brak tego elementu może być przyczyną mandatu.

Dla psów ważna będzie również karma dla psów. Ta powinna być kupowana odpowiednio do ich wieku, wzrostu i stanu zdrowia i powinna być jak najlepszej jakości. I powinna być podawana w odpowiedniej misce.