Skip to content Skip to footer

Second hand – pomysł na biznes

Szukając pomysłu na własny biznes warto pomyśleć o sklepie z odzieżą używaną. Niezależnie od tego, czy mieszkamy w dużym mieście, czy małej mieścinie second-hand może okazać się ciekawym pomysłem na przyszłość. Jak przygotować się do otwarcia sklepu z odzieżą używaną?

Najważniejsze są ciuchy

Sklep sklepowi nierówny. Nie jest żądna tajemnica, że second-handy mają bardzo zróżnicowany towar. Jest to uzależnione od klientów, do których jest skierowana oferta.

Wybierając dostawców odzieży używanej można założyć sklep z ciuchami na wagę. Takie rozwiązanie sprawdzi się w miejscowościach uboższych, gdzie mieszkańcy koncentrują się przede wszystkim na cenie ubrań.

Drugą grupą klientów są osoby, które szukają ciuchów niebanalnych, często pochodzących od znanych projektantów. Second-hand dla tej grupy klientów to miejsce, w którym szukają ciekawych egzemplarzy, by wyróżnić się na ulicy.

Dostawcy odzieży używanej dzielą się na tych, którzy posiadają odzież selekcjonowaną i na wagę. Zakładając sklep z ekskluzywną odzieżą używaną należy skorzystać z odzieży wyselekcjonowanej. Dzięki temu można być pewnym, że odzież jest czysta i w dobrym stanie.

Prowadzenie sklepu z odzieżą selekcjonowaną jest zadaniem trudniejszym. Każda sztuka odzieży musi zostać dokładnie obejrzana i wyceniona. Jest to zajęcie, któremu należy poświęcić dużo czasu i uwagi. Jest to jednak dobry sposób na stworzenie modnego miejsca, gdzie będą ubierały się osoby o sprecyzowanych wymaganiach.

Jak wybrać lokal?

Kolejnym elementem, na który należy zwrócić uwagę otwierając sklep z odzieżą używana, jest lokal, w którym będzie prowadzona działalność.

Decydując się na sprzedaż ciuchów na wagę należy poszukać lokalu w dzielnicach, które są uboższe. Odzież wyselekcjonowana wymaga sklepu, który będzie miał ciekawą lokalizację.

Wybierając lokal użytkowy koniecznie trzeba zwrócić uwagę na dużą witrynę. Okno, w którym można umieścić najciekawsze modele to szansa na zwrócenie uwagi klientów. Dobrym pomysłem jest również wybranie lokalizacji, w której znajdują się modne sklepy z ciuchami.

Ciekawy lokal użytkowy oraz dostawcy odzieży używanej, którzy proponują atrakcyjne i zadbane egzemplarze to podstawowe warunki, które pozwolą osiągnąć sukces i zgromadzić wiernych klientów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Angora