Skip to content Skip to footer

Sezon na owoce i warzywa nie musi się kończyć

Nie od dzisiaj wiadomo, że warzywa i owoce są źródłem wielu cennych dla zdrowia witamin i minerałów. Warto więc sięgać po nie nie tylko w sezonie. Z ich dobrodziejstwa można korzystać przez cały rok sięgając po przetwory. Owoce i warzywa zamknięte w słoiczkach nie tylko dodadzą smaku, ale też przypomną wakacje i czas zbiorów.

Wszystko da się zamknąć na później

Niemal każdy zakład przetwórstwa owocowo warzywnego ma swojej ofercie wszystko, co uda się zebrać z polskich pól i sadów. W słoikach i butelkach zamknąć można prawie każde warzywo i każdy owoc, tworząc często oryginalne i zaskakujące kompozycje smakowe.

Najlepsi producenci dbają o to, by ich przetwory nie traciły nie tylko walorów smakowych poszczególnych składników, ale też ich wartości odżywczych. Dobre zakłady przetwórstwa owocowo warzywnego przedłużają ich trwałość w jak najbardziej naturalny sposób. Dzięki temu na rynku nie brakuje produktów, które swoją jakością nie odbiegają zbytnio od słoiczków z zapasami na zimę, jakie przygotowywały nasze babcie.

Warzywa i owoce ze zdrowych upraw

Nie od dzisiaj wiadomo, że stan środowiska ma wpływ na wszystko, co w nim się znajduje. Ma to szczególne znaczenie w przypadku produktów, które później zjadamy. Od tego, co jemy w dużej mierze zależy stan naszego zdrowia.

Dbając o zdrowie warto szukać produktów, które na rynek wypuścił zakład przetwórstwa owocowo warzywnego współpracujący z dostawcami, którzy swoje uprawy mają zlokalizowane w regionach czystych pod względem środowiska. Na szczęście rynek bogaty jest w oferty producentów, którzy zwracają uwagę na miejsce, z którego pochodzą dostarczane do nich produkty. Wiele zakładów przetwórstwa owoców i warzyw skupia się nie tylko na badaniu ich jakości, ale też warunków, w jakich są uprawiane.

Dobre przetwory z dobrych produktów

Zakład przetwórstwa owocowo warzywnego z długoletnią tradycją daje gwarancję jakości swoich produktów. Bierze się ona z doświadczenia przy współpracy ze stałymi dostawcami najlepszych warzyw i owoców. Ich producenci kładą duży nacisk, by ich uprawy rosły i dojrzewały bez wspomagania sztucznymi nawozami.

Dostawcom zależy na stałym punkcie odbioru. Stąd dbałość o jak najlepszą jakość produktów dostarczanych przez nich do zakładów przetwórstwa owoców i warzyw. Dobry producent przetworów nie pozwoli sobie na to, by nieudane plony zepsuły budowaną przez lata markę.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Vitapol