Skip to content Skip to footer

Skoki spadochronowe

Skoki ze spadochronem to jedno z najbardziej ekstremalnych hobby, które staje się coraz bardziej popularne. Głównie ze względu na powszechny dostęp do tej formy rozrywki. Skakać można w wielu miejscach, więc warto czasem spróbować czegoś nowego.

Skoki spadochronowe – korzyści

Podniebne loty powodują niesamowite przeżycia, których z pewnością nie da się poczuć na lądzie. Udziałem osób skaczących ze spadochronem są majestatyczne i cieszące oko widoki. Zapewnienie sobie sporej dawki adrenaliny to dla wielu ludzi wręcz konieczność, gdyż potrzebują oni silnych bodźców. Osoby, które raz spróbowały najczęściej chcą skakać ponownie. Poza tym jest to doskonały sposób, by sprawdzić swoje możliwości, przełamać strach i osiągnąć satysfakcję. Dostępne są różne warianty skoków, które można sukcesywnie wcielić w życie. Zazwyczaj skoki spadochronowe odbywają się z wysokości 3000 m lub 4000 m. Skakać można z lecącego samolotu lub ze specjalnego podciągnika.

Przeciwwskazania do skakania ze spadochronem

Większość osób dorosłych może spokojnie spróbować skoków spadochronowych. Oczywiście bez odpowiedniej licencji można skakać wyłącznie z instruktorem, ale i tak wiąże się to z niekłamaną przyjemnością. Zdobycie licencji wymaga profesjonalnych szkoleń i przede wszystkim treningów. Skoki spadochronowe nie są natomiast przeznaczone dla osób ważących ponad 110 kilogramów. Nie jest to także rozrywka dla osób, które chorują na epilepsję, wrodzoną łamliwość kości bądź choroby układu krążenia. Zdarza się również, że ktoś, kto był chętny do oddania skoku, wycofuje się w ostatniej chwili, gdyż do głosu dochodzą istotne obawy. Osób niezdecydowanych na pewno nie można próbować nakłaniać na siłę, gdyż może to rodzić reakcje paniczne. Do decyzji o oddaniu skoku każdy powinien dojrzeć osobiście i zastanowić czy na pewno tego chce.

Oryginalny prezent w postaci skoku

Skoki ze spadochronem są coraz częstszą formą obdarowywania ludzi. Można je zafundować bliskiej osobie na urodziny lub parze młodej w celu wykonania bardzo efektownej sesji w powietrzu. Decydując się jednak na obdarowanie kogoś tak nietypowym prezentem, trzeba mieć pewność, że osoba obdarowana lubi ekstremalne sporty. Nie każdemu bowiem musi to przypaść do gustu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.