Skip to content Skip to footer

Skrzynie na owoce – jakie najlepiej sprawdzą się w Twojej firmie?

Prawidłowe przechowywanie owoców ma niebagatelne znaczenie dla ich jakości i wyglądu, co przekłada się również na zainteresowanie ewentualnym zakupem wśród klientów. Dzisiaj skupimy się na tym, dlaczego warto wybierać dobrej jakości skrzynki, w których nasze owoce bezpiecznie dotrą do miejsca docelowego.

Dlaczego owoce i warzywa przechowujemy skrzynkach?

Produkcja i handel owocami to ciężki kawałek chleba: wymagania sanitarne oraz oczekiwania klientów są bardzo wysokie, a same zbiory czy ceny zakupu bywają kapryśne i zależne od wielu, różnorodnych czynników. Dlatego też odpowiednie składowanie jest kwestią, której warto poświęcić nieco uwagi. Świeże owoce to jeden z towarów, który bez odpowiedniego przechowywania może bardzo szybko ulec zepsuciu, czasami nawet w warunkach chłodniczych. Dlatego bardzo ważnym jest, by owoce zostały starannie poukładane w skrzynkach, gdzie nie będą zanadto ściśnięte i zostanie zapewniona im cyrkulacja powietrza, a także stabilizacja podczas transportu.

Co wybrać – drewniane czy plastikowe skrzynie na owoce?

Obecnie zdecydowanie częściej można spotkać się z skrzynkami wykonanymi z plastiku: są one lżejsze i bardziej funkcjonalne niż pojemniki drewniane, których utrzymanie w higienicznej czystości bywa trudne. I chociaż skrzynki drewniane w zakupie „na sztukę” mogą być tańsze, to ich trwałość i koszty eksploatacji nie koniecznie wypadną już tak korzystnie jak w przypadku plastików. Ponadto Skrzynki plastikowe na owoce producent często wyposaża w system umożliwiający bezpieczne i stabilne sztaplowanie. Takie pojemniki zapewniają więc większe bezpieczeństwo podczas transportu, dzięki czemu owoce nie będą obijały się o siebie – a wiadomo, że obtłuczenia nie tylko sprzyjają szybszemu gniciu, ale również zmniejszają wartość uszkodzonego towaru.

Na co zwracać uwagę wybierając skrzynie na owoce?

Jeśli chodzi o skrzynki plastikowe na owoce producent powinien wybierać zawsze najlepszej jakości modele – ta sama zasada tyczy się oczywiście egzemplarzy wykonanych z drewna. Szczególna uwagę należy poświęcić kwestii dopuszczenia, czyli odpowiedniego atestu, wybieranego produktu do kontaktu z żywnością. Warto również porównać ceny u różnych dystrybutorów lub zdecydować się na zakup skrzynek wprost od producenta, co może nieco zmniejszyć koszty nabycia.