Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety – co warto o nich wiedzieć?

Obecnie na rynkach różnorodnych branży coraz częściej stosuje się skrzyniopalety. Ich powodzenie wynika przede wszystkim z faktu, że są one niezwykle trwałe, a ponadto dają możliwość ich wszechstronnego zastosowania. W związku z powyższym możemy je znaleźć między innymi w branży spożywczej, metalurgicznej czy np. w branży motoryzacyjnej. Sprawdzą się one absolutnie wszędzie, gdzie trzeba przewozić towar lub go przechowywać.

Do czego można wykorzystać skrzyniopalety?

Producent skrzyniopalet stworzył je z myślą o bezpiecznym transporcie produktów, które jak wiadomo niejednokrotnie w trakcie przewożenia ulegają zniszczeniu. W związku z tym, że są one wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne, bez obaw można w nich przewozić nawet takie produkty, które są delikatne i mogą ulec zniekształceniu. Przykładem są owoce i warzywa, które charakteryzują się miękkością, a co za tym idzie istnieje ryzyko ich pęknięcia, zgniecenia itp.

Jakie właściwości mają skrzyniopalety?

Przede wszystkim są one trwałe i niezwykle wytrzymałe. Dodatkowo charakteryzują się lekkością, dzięki czemu zarówno przewożenie ich przy użyciu wózka widłowego, jak i przenoszenie przez pracowników nie stanowi żadnego problemu, a co najważniejsze nie jest obciążające dla tych drugich. Produkcja skrzyniopalet odbywa się z najwyższą starannością i dokładnością, w związku z czym są one solidne i niezawodne. Skrzyniopalety występują w różnorodnych kolorach, co stanowi spore udogodnienie zwłaszcza w sytuacji, kiedy stosuje się je w potężnych halach produkcyjnych czy dużych sklepach. Dzięki temu istnieje szansa na segregację towarów zgodnie z kolorami skrzyniopalet, co niewątpliwie pozwala na zaprowadzenie ładu w magazynie.

Czy skrzyniopalety są drogie?

Skrzyniopalety plastikowe producent nie należą do najtańszych. Nie mniej jednak na rynku istnieją firmy, które zajmują się ich wynajmowaniem. W związku z tym, jeżeli nie chcemy kupować ich na własność, ponieważ rzadko są nam potrzebne, to zdecydowanie lepiej w naszym przypadku sprawdzi się ich wynajęcie. Pamiętajmy jednak o tym, że jeżeli zdecydujemy się na ten krok wówczas koniecznym będzie zadbanie o wyczyszczenie skrzyniopalet zanim umiejscowimy w nich towar. Powód jest jeden – usunięcie pozostałości po uprzednio transportowanych nimi produktach.