Skip to content Skip to footer

Skrzyniopalety – czym są?

Skrzyniopalety są to skrzynie, większe pojemniki, które można ustawiać pionowo. Dzięki temu można zaoszczędzić wiele miejsca oraz wprowadzić do magazynu ład i porządek. Jest bardzo dużo rodzajów tego typu pojemników. Mamy między innymi: plastikowe, drewniane, metalowe. Dodatkowo producenci oferują różne wymiary, umocnienia konstrukcji czy pokrywy. Możliwości jest wiele. W zależności od tego czego szukamy. Warto zapoznać się z ofertami firm. Na pewno każdy zainteresowany klient znajdzie coś dla siebie.

Rodzaje skrzyniopalet

Spośród oferty dostępnej na rynku możemy wybierać w wielu możliwościach. Drewniane skrzyniopalety są używane głównie do transportu czy przechowywania owoców czy warzyw. Jednak ten rodzaj charakteryzuje się tym, ze nie są one bardzo trwałe, często mogą ulec zniszczeniu podczas transportu, nie zawsze da się je wykorzystać ponownie. Bardzo popularnym rodzajem jest natomiast skrzyniopaleta plastikowa. Ze względu na ich konstrukcje ścian bocznych i obecność przykrywy używa się ich do wielu celów, np.: transport i przechowywanie owoców i warzyw czy innych materiałów (nieważna jest ich faktura czy stan skupienia). Dodatkowo zaletą jest to, że występują w wariantach składanych, co umożliwia zaoszczędzenie pieniędzy na transporcie. Są tez trwalsze i często bardziej praktyczne niż drewniane. Ciekawą zaletą jest to, ze skrzyniopalety plastikowe są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych.

Skrzyniopalety producent

Wśród producentów skrzyniopalet można wymienić między innymi firmy takie jak: PPUH Henryk, Wojciech Michoński, Agotrader, FPHU Skrzynex. To tylko kilka z nich. Producenci prześcigają się między sobą aby zachęcić klienta do kupowania swoich produktów. Ciekawą zaletą firm jest to, że umieszczają ofertę na stronach internetowych czy funpage. Dzięki temu klient może lepiej zapoznać się z produktami, a producent jest lepiej zorganizowany.

Skrzyniopalety plastikowe producent

Wiele firm na rynku oferuje produkcję plastikowych skrzyniopalet. Różnią się one wymiarami, kolorem bądź sposobem zamykania. Niektóre mają w ofercie na przykład skrzynie na płozach czy nóżkach. Wszystko zależy od tego czego klient szuka i potrzebuje. Kilka firm, które zajmują się produkowaniem plastikowych skrzyniopalet: Schoeller Allibert, P.W.Morys, FACH-PAK, Tomex Plast oraz grupa UTZ.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.schoellerallibert.com/pl/products/rigid-pallet-containers/