Skip to content Skip to footer

Solidworks – projektowanie 3D

W dzisiejszym świecie wiele dziedzin i branż nie obejdzie się bez projektowania 3D. Zdolności i umiejętności techniczne oraz wyobraźnia przestrzenna są cenione w każdej z branż, w których projektuje się obiekty, urządzenia, meble czy różnorodne formy. Obecnie na rynku istnieje program SolidWorks, który umożliwia projektowanie 3D.

SolidWorks online – jak działa program?

SolidWorks jest programem, z którego w tym momencie korzysta już ponad 4 miliony użytkowników z całego świata. Jest to program bardzo popularny, a dodatkowo łatwy w obsłudze. Dostępny jest on w trzech wersjach – Standard, Professional oraz Premium.

SolidWorks online jest programem, który integruje poszczególne etapy projektowania. Co to dokładnie oznacza? Po dokonaniu jakiejkolwiek zmiany jest ona automatycznie wykonywana w całym projekcie. Projektując i budując modele przy użyciu programu SolidWorks, użytkownik może dokładnie zapoznać się z modelem przestrzennym obiektu i sprawdzić, czy na pewno spełnia on wszystkie wymagania i wytyczne.

SolidWorks cena

Jak już wcześniej zostało wspomniane, program jest dostępny w trzech wersjach. Każda z wersji posiada inną cenę. Przed podjęciem decyzji o zakupie jest możliwość wypróbowania programu za darmo, dzięki czemu można sprawdzić, czy będzie on odpowiedni dla danej osoby czy przedsiębiorstwa.

W przypadku programu Solidworks cena zależna jest również od rodzaju licencji oraz ilości stanowisk dla określonych licencji. Można kupić licencję komercyjną, która jest wieczysta, a aktualizacje dostępne są na stronie producenta. Jest także wersja niekomercyjna, z której mogą korzystać studenci, uczniowie i wykładowcy z uczelni prowadzących badania naukowe. Najtańszą wersję można kupić już od 9,99 Euro za miesiąc.

Zalety programu SolidWorks

SolidWorks online posiada bardzo intuicyjny interfejs, co jest niezwykle istotne podczas pracy. Dodatkowo producent zapewnia bardzo wiele materiałów szkoleniowych i tak zwanych samouczków, które pozwalają szybko zapoznać się z możliwościami programu.

Jest to program uniwersalny, który posiada wiele ciekawych rozwiązań i funkcji. W pakiecie dostępne są także dodatki, które pozwalają projektować produkty konsumenckie i wzornictwo przemysłowe.