Skip to content Skip to footer

Złote zasady w ogrodowym królestwie

Zaoszczędziliśmy trochę pieniędzy. Chcielibyśmy urządzić nasz ogród tak, aby nie tylko przyciągał oko pięknym kwiatostanem, ale był także użyteczny i przydatny dla osób odwiedzających nasze domostwo. W co warto zainwestować, aby nasz ogród wyróżniał się na tle innych? To nieoczywiste pytanie ma z pewnością bardzo dużo odpowiedzi.

Po pierwsze nie komplikuj

Jedną z odpowiedzi na powyższe pytanie jest uniwersalna, złota rada, którą kierują się wszyscy najlepsi projektanci aranżujący ogrody. Nie warto przesadzać i umieszczać zbyt dużo rupieci, gdyż spowoduje to efekt odwrotny od zamierzonego. Uzupełniając nasz ogród powinniśmy kierować się dobrym gustem, okiem wizjonera, ale przede wszystkim minimalizmem. Im mniej, tym czasem lepiej. Dlatego warto ograniczyć się do niewielu przedmiotów w naszym ogrodzie. Jeśli posiadamy odpowiednią wizję i wyobraźnię z pewnością zaaranżujemy nasz ogród w idealny sposób.

Nie mnóż bytów

Ogromny basen umieszczony w centralnej części ogrodu, balia wypełniona gorącą wodą tuż obok, kilka huśtawek, sauna do ogrodu, baldachimy, grille i inne rzeczy nie sprawdzą się, jeśli będą umieszczone zbyt blisko siebie. Jeśli nie mamy dużo miejsca, nie mnóżmy rzeczy na naszym podwórku. Wybierzmy jedno lub dwa urządzenia, które staną się cechą charakterystyczną naszego ogrodu. Świetnym pomysłem będzie np. umieszczenie urokliwych huśtawek, małego paleniska i sauny do ogrodu, która stanie się obiektem przyciągającym oko i z pewnością oryginalnym wyjściem. Jeśli lubimy kąpać się w wodzie, warto przemyśleć wymiary naszego basenu. Często im większy, to nie znaczy lepszy. Zachowując umiar stworzymy z naszego ogrodu prawdziwy Eden.

Absolutne hity ogrodowe

Wspomniana wyżej sauna do ogrodu nie jest jedynym urządzeniem, które jest niezwykle ciekawym pomysłem. Istnieje wiele świetnych propozycji, które jeszcze kilkanaście lat temu nie śniły się nikomu. Możemy oświetlić nasz ogród energooszczędnymi światłami led, zastosować swoistą „grę świateł”, która będzie bardzo spektakularnym pokazem. Pomysłów jest niemal nieskończenie wiele. Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia i portfel. Przy tym wszystkim warto jednak pamiętać o złotej zasadzie, o której wspomniano na początku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw