Skip to content Skip to footer

Tworzenie gier – zapisz się na kurs!

Branża gamingowa to przyszłościowy wybór. Dzięki niej wielu osobom udało się zarobić fortunę. To także branża, która daje szerokie możliwości dla niemalże każdego z nas. Jak zacząć? Warto zapisać się na kurs tworzenia gier komputerowych!

Chociaż tworzenie gier może wydawać się bardzo skomplikowanym zadaniem w rzeczywistości nie jest ono tak skomplikowane. Oczywiście, najważniejsze w tym przypadku jest poznanie podstaw i umiejętność wykorzystania ich w praktyce, a także ciągłe doskonalenie swoich umiejętności.

Dzisiaj game developerzy nie zawsze posiadają wyższe wykształcenie kierunkowe – zdarza się, że są to osoby, które zdobywały wykształcenie w całkowicie innej dziedzinie, ale zdecydowały się na zmianę branży na tworzenie gier 2D czy 3D.

Wobec tego tworzenie gier może być atrakcyjną propozycją dla osób, które chciałyby zmienić swoją karierę i związać się z czymś przyszłościowym, co jednocześnie może zapewnić im atrakcyjne zarobki.

Jaki kurs tworzenia gier wybrać?


Wobec tego pojawia się pytanie – jak zacząć swoją przygodę jako game developer?

Tutaj z pomocą przychodzą różne kursy on-line, które przekazują komplet informacji o tym, jak należy tworzyć gry różnych rodzajów – od klasycznych platformówek, poprzez gry logiczne, a skończywszy na grach przygodowych i RPG z rozbudowaną fabułą.

Obecnie najlepszym wyborem będzie tworzenie gier 2D, ponieważ to właśnie te gry cieszą się dużym powodzeniem i są łatwe w realizacji dla początkujących – nawet jako samodzielne projekty.

W tym przypadku dobrym wyborem będzie tworzenie gier w Unity – to silnik gry oferujący zintegrowane środowisko do tworzenia gier dwuwymiarowych oraz trójwymiarowych.

Szkolenia poruszają takie tematy, jak:
• mechanika tworzenia gier 2D,
• wykorzystywanie najważniejszych narzędzi do tworzenia gier,
• tworzenie skryptów generujących poziomy,
• implementowanie fizyki w gach,
• tworzenie menu początkowych i końcowych,
• tworzenie animacji i efektów specjalnych,
• dodawanie interakcji,
• ruch kamery.

Wobec tego dobry kurs jest w stanie poruszyć wszystkie tematy związane z tworzeniem gier komputerowych i pozwala na uzyskanie podstaw do ich samodzielnego przygotowywania.

Kursy tworzenia gier także on-line


Przyszli game developerzy mogą korzystać z kursów w różnych formach – także dostępnych on-line przez przeglądarkę internetową albo przez aplikacje mobilne na urządzeniach mobilnych.

Koszt zakupu kursu jest niski, wobec tego tworzenie grier jest dostępne niemalże dla każdego, kto chciałby zacząć rozwijać się w tym właśnie kierunku. To może być spełnienie marzeń!

Więcej o tworzeniu gier dowiesz się na stronie: http://ifun4all.com/