Skip to content Skip to footer

W outletach kupisz taniej

Gdzie można tanio kupić i nabyć odzież, obuwie i inne artykuły tekstylne? W sklepach typu second hand. A co jeśli zamiast artykułów używanych wolimy kupić okazje z końcówek serii? Wtedy pozostają nam obiekty handlowe typu outlet.

Są to miejsca, w któych można trafić na wyprzedaże towarów, czasem i markowych, które nie zdążyły być wykupione w trakcie sezonu, na któy były lansowane jako modne. Jak wiadomo firmy odzieżowe i obuwnicze starają się co roku promować zupełnie nowe linie, aby powiększyć soj poziom sprzedaży. Ale coś muszą robić ze stanami magazynowi. Korzysta z tego każdy outlet wykupujac to, co pozostaje na skłądzie po odpowiednio obniżonej ceine. I z reguły znajduje nabywców na towary, które można kupic dużo taniej, niż w środku sezonu.

Ale second hand i outlet to nie jedyne placówki tego rodzaju. Istnieją jeszcze sklepy typu defekt, do których trafiają te ubrania, które mają jakąś fabryczną niedoróbkę, jak krzywe szwy, nadpryte fragmenty, nierówne nogawki itp. Również w ich przypadku ceny są nieco mniejsze, a mimo to znajdują się nabywcy. Czesto zresztą potem samodzielnie poprawiający tego typu wady.

Wniosek z teog wszystkiego jest taki, że zwykle dobrze jest przed dokonaniem zakupu posprawdzać, czy może potrzebna nam odzież nie jest dostępna również w wersjach dużo tańszych. Można na tym często naprawdę sporo zaoszczędzić.