Skip to content Skip to footer

Zakup broni myśliwskiej – czym się kierować?

Broń myśliwska, jak każde narzędzie pracy, musi być sprawna i zadbana. Myśliwi i sportowcy strzelający do rzutków powinni często czyścić swoją broń i ją konserwować. Zadbany egzemplarz może posłużyć kolejnym pokoleniom zapalonych sportowców lub myśliwych. Sprawną broń można także sprzedać w internecie bądź na aukcjach albo oddać do profesjonalnego sklepu z bronią używaną.

Broń na początek

Broń używana w cale nie musi być gorsza od nowej. Na początek przygody z łowiectwem bądź sportem wymagającym takich narzędzi, zupełnie wystarczy. Lepiej zainwestować w przykładową używaną kniejówkę niż wciąż pożyczać broń od znajomego myśliwego. Warto zwrócić uwagę na to jak kniejówka używana była eksploatowana, czy jest wyczyszczona i zadbana.

Jeżeli posiadamy już pozwolenie na broń, to przed zakupem możemy poprosić o możliwość wykonania testu na strzelnicy. Spodziewajmy się, że dubeltówka, sztucer czy kniejówka używana często będzie miała bardziej wyrobiony spust czy też gwinty umożliwiające składanie i rozkładanie broni. Jeśli tylko egzemplarz jest sprawny, możemy spokojnie zacząć ćwiczyć.

Dostosowanie broni

W kołach łowieckich i na zawodach strzeleckich nie brakuje kobiet. Ze względu na naturalne predyspozycje fizyczne można zaproponować każdej Dianie kniejówkę, która jako krótsza i lżejsza broń, sprawdzi się idealnie w damskich dłoniach. Także młodzież zaczynająca ćwiczyć na strzelnicy powinna korzystać z lżejszej wersji broni aby zbytnio nie obciążać stawów w młodym wieku.

Każdy strzał powoduje odrzut broni w przeciwnym kierunku do lecącego pocisku. W związku z tym faktem, dla młodych osób wybiera się lżejsze modele. Podczas odrzutu kolba oparta na ramieniu uderza, powodując często lekkie przeciążenia barków. Na gabaryty narzędzia do strzelania należy zwrócić uwagę podczas nauki, gdy młody myśliwy nie ma wyrobionych odruchów i strzeala kilkanaście razy dziennie do rzutków.

Gdzie kupić?

Broń możemy kupić w renomowanym salonie, gdzie uzyskamy dodatkowe porady na temat danego modelu, a także w sklepie internetowym czy pod ogłoszeniem kniejówka sprzedam tanio. Najważniejsze aby broń pochodziła z zaufanego i dobrego źródła i spełniała normy bezpieczeństwa.

Ulubioną broń na lata można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło: kniejówka sprzedam lub kniejówka na sprzedaż. Pamiętajmy, że liczy się przede wszystkim komfort użytkowania i bierzmy pod uwagę nasze predyspozycje.