Skip to content Skip to footer

Wakacje w Mielnie – jaki rodzaj noclegu wybrać?

Mielno to znana miejscowość wypoczynkowa położona na Wybrzeżu Słowińskim, które jest częścią Wybrzeża Koszalińskiego. Na co dzień mieszka tutaj trochę ponad 2000 osób; w sezonie są tu wielotysięczne tłumy wypoczywających. Już dziś warto więc pomyśleć o rezerwacji na wakacje 2020 – mielno domki 2 osobowe, to jedna z ciekawszych propozycji noclegowych.

Mielno – dlaczego taki wybór?

Nazwa miejscowości pochodzi od kaszubskich słów mielizna lub miałki, czyli płytki. Takie jest tutaj morze: płytkie, z piaszczystym dnem bez kamieni, znacznie cieplejsze niż w głębszych rejonach Bałtyku. Plaże dość szerokie, czyste, świetnie utrzymane z przyjazną infrastrukturą. Bary i restauracje na plaży lub w bezpośrednim jej sąsiedztwie, toalety, ścieżki wyłożone drewnem, kosze na śmieci, wygodne zejścia na plażę, wypożyczalnie sprzętu sportowego – wszystko to sprawia, że wypoczynek na plaży w Mielnie lub połączonym z nim Unieściu jest wyjątkowo przyjemny. Od lat nie zawodzi również pogoda – warto więc wybrać się nad Bałtyk.

Z Mielna można organizować wycieczki po okolicy: do Drawieńskiego lub Słowińskiego Parku Narodowego, do stolicy regionu – Koszalina czy do Kołobrzegu – super kurortu położonego o trochę ponad pół godziny drogi samochodem.

Baza noclegowa w Mielnie

Policzenie ilości miejsc noclegowych w Mielnie do łatwych nie należy. Według danych oficjalnych z rejestru przedsiębiorców w ofercie jest około 12 tysięcy miejsc. Jeśli dodamy noclegi udostępniane prywatnie, to pewnie dojdzie jeszcze kilka tysięcy. Tu można wypoczywać w luksusowych wielogwiazdkowych spa, albo na skromnych kempingach. Kto lubi swobodę, ale docenia wygody materialne wybiera domki – położone zazwyczaj w niedalekiej odległości od plaży, w cichej okolicy są miejscem idealnym dla tych, którzy lubią bez skrępowania i ciekawskich oczu sąsiadów robić to, na co ma się największą ochotę.

Mielno domki 2 osobowe – dlaczego właśnie taki wybór?

W małych domkach jest wszystko co niezbędne: sypialnia, pokój dzienny, łazienka, kuchnia. Minimalizm sprzętów, minimum sprzątania, całkowita wolność jeśli chodzi o sposób ubierania się, przygotowywania i jedzenia posiłków, spędzania wolnego czasu. W takich warunkach można prowadzić swobodne rozmowy na każdy temat. Nie ma chrapiących sąsiadów, biegających głośnych dzieci, odgłosów życia hotelowego. Każdy domek to enklawa prywatności – wynajmujący sam buduje atmosferę, sam decyduje o sposobie i jakości wypoczynku. A jeśli z jakichś powodów dla dwóch osób w domku zrobi się zbyt ciasno, to zawsze można spędzić miłe popołudnie na tarasie czy terenie zielonym otaczającym domek. Bliski kontakt z przyrodą daje wytchnienie, łagodzi obyczaje, pozwala oddychać nieskażonym powietrzem, wsłuchiwać się w głosy ptaków czy szum drzew.

Samodzielne przygotowywanie posiłków to dobra opcja dla miłośników gotowania oraz tych, którzy nie lubią być uwiązani wyznaczonymi godzinami śniadań czy obiadów w hotelowej restauracji. W domku śniadanie można jeść nawet po południu, a obiad codziennie w innej restauracji.