Skip to content Skip to footer

Wynajem busa – samemu czy z kierowcą?

Jedną z największych przeszkód na drodze do wymarzonych wakacji jest brak możliwości zorganizowania odpowiedniego dojazdu. Pociągi i autobusy niestety nie dojadą w każdy zakątek Polski, a samochody osobowe często nie wystarczą, żeby przewieźć dużą grupę osób z ich bagażami. Dobrym rozwiązaniem w takich warunkach jest wynajem busa.

Łatwe wypożyczanie busów

Wiele osób słysząc o wynajmowaniu tak dużego pojazdu jak bus od razu odrzuca to rozwiązanie, głównie w obawie o cenę wynajmu i konieczność posiadania specjalnych uprawnień. Jest to jednak błędne myślenie, ponieważ wynajem busa jest zarówno dostępny dla każdego, jak i bardzo ekonomiczny. W Polsce jest wiele wypożyczalni tego typu pojazdów, a cena wypożyczenia jednego busa na całą dobę zwykle wynosi od 100 do 300 złotych, co może wydawać się dużą kwotą, jednak jeśli każdy pasażer złoży się na pojazd to nikt nie będzie miał problemu z wyłożeniem kilkudziesięciu złotych. Jednak tym co skłania wielu do głębokich rozważań jest możliwość wynajmu busa z kierowcą lub bez niego.

Wynajem busa z kierowcą, dlaczego warto?

Doświadczony kierowca, który przez określony czas będzie woził wynajmującą go grupę w dowolne miejsca jest doskonałym rozwiązaniem na każdą wycieczkę. Droga do celu podróży zawsze będzie przebiegała szybko i sprawnie, a każdy pasażer pojazdu będzie mógł się w pełni zrelaksować i cieszyć obecnością towarzyszy podróży. Z doświadczonym kierowcą można też mieć pewność, że dojedzie się prosto do celu, nie przeoczając ważnego zakrętu ani nie zerkając co kilka minut na mapę. Warto też wspomnieć, że Wynajem busa z kierowcą to przede wszystkim kwestia bezpieczeństwa, ponieważ duży i szeroki pojazd prowadzony przez amatora mógłby spowodować wypadek, zwłaszcza podczas jazdy nocą.

Czy można samemu prowadzić wynajętego busa?

Ludzie zwykle tkwią w błędnym przekonaniu, że do prowadzenia busa potrzebne im są specjalne uprawnienia. Oczywiście, są one koniecznością w przypadku dużych autobusów na kilkadziesiąt osób, jednak prawo zezwala osobom z prawem jazdy kategorii B na prowadzenie busów aż z dziewięcioma siedzeniami. Samodzielne prowadzenie wypożyczonego pojazdu będzie znacznie tańsze niż wynajem busa z kierowcą, jednak przed podjęciem takiej decyzji należy się poważnie nad nią zastanowić. W końcu busy prowadzi się zupełnie inaczej od klasycznych samochodów osobowych, co może okazać się niebezpieczne, a w dodatku wynajęcie busa z kierowcą niesie za sobą cały szereg zalet. Dlatego też dopłacenie kilkudziesięciu złotych za obecność profesjonalisty w pojeździe zdecydowanie się opłaca.