Skip to content Skip to footer

Wszystko, co trzeba wiedzieć o transplantacji włosów

Przedwcześnie wypadające włosy to choroba bardzo wstydliwa. Bardzo źle radzą sobie z nią kobiety, dla których bujna fryzura często jest synonimem urody. Co trzeba wiedzieć o transplantacji włosów nim udamy się na zabieg?

Przeszczep włosów – jak wygląda?

Przeszczep włosów Katowice to zabieg, który wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Dzięki temu pacjent nie musi obawiać się bólu.

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym można spotkać bardzo doświadczonych lekarzy, którzy potrafią pacjentowi przywrócić bujną fryzurę sprzed lat. Przeszczepianie włosów jest zabiegiem wykonywanym przy pomocy robota o nazwie mikropuncha. Trzeba jednak pamiętać, że nadal sprawność manualna lekarza ma ogromne znaczenie.

Przeszczep włosów Katowice polega na pobraniu mieszków włosowych z tej części głowy, gdzie jest ich dużo i umieszczeniu tam, gdzie ich brakuje. Na głowie zostają wykonane mikronacięcia, w których umieszcza się mieszki włosowe. Trzeba pamiętać, że im więcej nacięć zostanie wykonanych, a kępki włosów będą mniejsze, ale gęściej umieszczone, tym większa jest szansa uzyskania naturalnie wyglądającej fryzury.

Po zabiegu

Przeszczepianie włosów to zabieg, który nie daje natychmiastowych efektów. Przeszczepione mieszki włosowe po krótkim czasie wypadną. Na efekt zabiegu trzeba czekać 2, a nawet 3 miesiące. Po tym czasie na głowie pacjenta pojawiają się małe włoski, które są właściwymi włosami.

Trzeba pamiętać, że przeszczepianie włosów jest zabiegiem, w czasie którego na głowie pacjenta powstaje wiele malutkich nacięć. Nacięcia te mogą pozostawić niewielkie blizny. Dla pacjenta nie ma to jednak znaczenia, gdyż zostaną one zasłonięte przez włosy.

Po zabiegu przeszczepiania włosów należy przez kilka dni przyjmować leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne. Należy również unikać wysiłku. Wyczerpujące wizyty na siłowni są wykluczone. Nie można również korzystać z basenów oraz słońca.

Klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym można odzyskać bujną fryzurę z młodych lat, ale również radość życia. Przedwczesne wypadanie włosów jest chorobą, która bardzo szybko odbiera pewność siebie i poczucie własnej wartości. Przeszczep włosów Katowice to zabieg, w trakcie którego można wszczepić do 2 tysięcy mieszków włosowych. Tak uzupełnione włosy będą wyglądały zdrowo i pięknie. Pacjent odzyska fryzurę, którą może cieszyć się każdego dnia.