Skip to content Skip to footer

Wybieramy krzesła barowe do kuchni

Krzesła barowe do kuchni to nowoczesne meble o smukłej sylwetce, uzupełniające aranżację wysp i przedłużonych blatów kuchennych. Za sprawą swojego niepowtarzalnego charakteru i praktycznego zastosowania z chęcią sięgają po nie zarówno tropiciele nowinek wnętrzarskich, jak i miłośnicy klasycznych rozwiązań. Jakie krzesła barowe do kuchni wybrać?

Najważniejsza kwestia – wysokość

Wybierając krzesło barowe do kuchni, poza wyborem modelu kluczowa będzie odpowiednio dobrana wysokość mebla. Najlepiej uprzednio sprawdzić, jaka jest wysokość wyspy, czy też blatu, przy którym krzesła będą umieszczone. Przyjmuje się, że dla wysp o wysokości 110 centymetrów optymalnym siedziskiem będzie krzesło 80-centymetrowe. W przypadku niższych blatów, w przedziale od 80 do 90 centymetrów wysokości, będą to krzesła 60-centymetrowe. Problem z dopasowaniem wysokości rozwiążą Krzesła barowe do kuchni z opcją regulowania położenia siedziska.

Dostępne modele i style

Ponieważ mebel ten na dobre rozgościł się w naszych kuchniach krzesła barowe lub, tak zwane, hokery są dostępne w wielu różnych wariantach. Niezależenie od tego, jaki koncept aranżacyjny przyjmiemy podczas urządzania kuchni możliwe jest znalezienie krzeseł barowych jemu odpowiadających. Do wyboru mamy: krzesła z tworzyw sztucznych, krzesła metalowe, krzesła drewniane, krzesła barowe stylizowane, z oparciem lub bez niego, a także wspomniane wyżej krzesła barowe o regulowanej wysokości. Biorąc pod uwagę liczbę krzeseł oraz przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji, warto zwrócić uwagę na wielkość poszczególnych modeli. Zbyt masywne krzesła, w dużej ilości mogą optycznie zagracić pomieszczenie. Najbardziej eteryczną opcją są krzesła bez oparcia, które jednocześnie nie zasłonią widoku na wyspę kuchenną. Tym niemniej, krzesła z oparciem, choć masywniejsze, zapewniają większy komfort siedzenia.

Pomysły na ciekawe aranżacje

Interesującym rozwiązaniem stylistycznym jest umieszczenie w kuchni krzeseł barowych nawiązujących do autentycznych mebli barowych. Tego typu rozwiązanie wprowadza do aranżacji niepowtarzalny klimat oraz nadaje jej niewymuszonego czaru. Decydując się na taki krok zadbajmy o to by krzesła były odpowiednio wyeksponowane, a także by spójnie wpisywały się w atmosferę wnętrza kuchni.