Skip to content Skip to footer

Zabezpieczanie okien

Przyszła zima, a tu wieje w okna? Chłód nawiewa? Przez to trzeba kaloryfer ustawiać na mocniej, a i tak są przeciągi? Takie są skutki braku uszczelnienia okna. Co w tej sytuacji robić? Przede wszystkim nie dopuszczać do powstawania przeciągów. Jeśli nieszczelność dotyczy więcej niż jednego okna, należy zamykać drzwi na drodze przewiewu, tak, aby nie docierał on do innych okiennic.

Aby naprawić problem, należy usunąć jego przyczynę, w tym przypadku uniemożliwić zimnemu powietrzu dostęp do wnętrza pomieszczeń. Efekt ten kiedyś osiągano upychając w szczeliny okienne słomę i siano. W dużo późniejszych czasach zaczęto stosować równiez kit. Ale to nadal było mało. Z czasem więc zaczęto stosować uszczeli do okien przeznaczone do okien wykonane z gumy lub tworzyw sztucznym, przykładowo z PVC.

Efekt był znakomity. Uszczelki takie nie tylko były lepsze, ale też szczelniej przylegały do framugi okiennej. Raz solidnie zamontowane, jeśli spełniają wymogi jakościowe posłużą na dlugie nie tylko miesiące, ale nawet lata, skutecznie chroniąc w zimne miesiące.