Skip to content Skip to footer

Zalety krótkich sukni ślubnych

Krótkie suknie ślubne ostatnio coraz częściej są prezentowane na przeróżnych wybiegach mody projektantów ślubnych. Czemu zawdzięczają swój wielki powrót? Jak wyglądają ich zalety? Dlaczego krótkie suknie ślubne są tak popularne obecnie?

1) pięknie podkreślają nogi

No właśnie – to jest niebagatelna zaleta. Klasyczna długa suknia ślubna sięga w zasadzie do ziemi i choć prezentuje się królewsko, jednak najbardziej podkreśla wdzięki osób o ładnym, dużym biuście, pięknym dekolcie czy plecach. Część kobiet natychmiast ma bardziej delikatną, dziewczęcą sylwetkę. U nich świetnie właśnie sprawdza się krótka suknia ślubna odsłaniająca nogi.

2) dodają młodzieńczego wyglądu

Suknie ślubne także pięknie dodają młodzieńczego wyglądu. Warto w tym momencie podkreślić, że taka suknia ślubna krótka może mieć różną długość. Przede wszystkim może ona być kilka centymetrów przed kolano, do kolana a nawet do połowy łydki. Ponadto mają one różny styl.

3) mają ponadczasową elegancję retro

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że każda krótka suknia ślubna charakteryzuje się wyjątkową elegancją. Takie suknie właśnie bowiem szczególnie promowane były przed wojną i latach międzywojennych. Dlatego też właśnie mają w sobie one niepowtarzalny, dawny czar.

4) oryginalnie się prezentują

No właśnie warto podkreślić, że zaletą takich krótkich sukni ślubnych jest bez wątpienia ich oryginalność. Przede wszystkim możemy tu zainwestować w naprawdę ciekawe fasony. Przykładowo warto chociażby wspomnieć o prostej sukience, lejącej się, podwiązanej pod biustem, która doskonale pasuje do swobodnego stylu greckiego. Z drugiej strony możemy mieć obcisłą, dopasowaną bardzo krótką suknię w stylu książęcym. A gdzieś pośrodku będzie klasyczna, rozkloszowana sukienka.

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że takie suknie doskonale prezentują się także w różnych materiałach, jak chociażby w koronce czy w tiulu. Dodatkowo szczególnie ciekawie prezentuje się też suknia ślubna ecru krótsza- ma ona w sobie wyjątkowy retro czar.

5) idealne na lato i wiosnę

Na sam koniec warto jeszcze dodać, że takie krótkie suknie ślubne doskonale nadają się na okres letni i wiosenny oraz wczesnej jesieni, kiedy to jest ciepło i nikt nie ma ochoty męczyć się z długą suknią. Warto jeszcze zaznaczyć, że przecież takie suknie znacznie lepiej sprawdzą się na różnych przyjęciach bankietowych w plenerze.

Co więcej ich oryginalność i barwa także pięknie komponują się z porą letnią. Przykładowo taka suknia ślubna ecru doskonale wygląda wczesną jesienią, kiedy to komponuje się z krajobrazem.