Skip to content Skip to footer

Zalety telefonów dual SIM

Dwie linie


Przede wszystkim warto przeanalizować czy potrzebujemy telefonu do wykonywania czynności zawodowych, czy jedynie do celów prywatnych. Jeśli obie opcje są dla nas ważne, to posiadając jeden telefon, jesteśmy zmuszeni udostępnić nasz prywatny numer udostępnić także naszemu szefowi czy kontrahentom. Co zrobić, aby tego uniknąć?
Wyjście jest niezwykle proste – zdecydować się telefon dual sim. Dzięki temu możemy oddzielić połączenia biznesowe od prywatnych.

Jak to działa?


Otóż telefony dual sim posiadają dwie karty SIM, co umożliwia dowolne przełączanie połączeń.
Dzięki temu mamy w kieszeni jeden telefon zamiast dwóch. To tak, jakby posiadać dwa telefony w jednym urządzeniu. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze możemy być dostępni. Szczególnie wtedy, gdy obowiązki zawodowe wymagają od nas ciągłego „nasłuchu” i bycia w gotowości.

W podróży


Telefony dual sim mogą się okazać niezwykle przydatne, gdy obowiązki biznesowe, zawodowe zmuszają nas do odbywania ciągłych podróży. Dzięki podwójnej karcie SIM możemy korzystać z danych i wykonywać połączenia dużo tańsze z wykorzystaniem lokalnej karty SIM, ale nadal pozostawać dostępnym, odbierać połączenia i wiadomości tekstowe poprzez drugą kartę, którą używamy zazwyczaj w kraju. Jeśli zrezygnujemy z takiego rozwiązania i poza granicami kraju wyłączymy naszą kartę z użycia, może się okazać, że nie dowiemy się kto i co do nas napisał, nie uzyskamy także informacji, kto próbował się z nami połączyć.
Wydaje się zatem, że telefony dual SIM przychodzą nam z pomocą.

Rachunki


Korzystając z dwóch kart, możemy dokładnie zorientować się, jakie ponosimy koszty na rozmowy związane z wykonywanym zawodem czy biznesem. To pozwala zaplanować wydatki.
Znając dokładne rachunki, wiemy jakich cięć dokonać, aby płacić za telefon mniej. Być może ułatwi nam to także proces rozliczenia się z szefem.

Dwie różne oferty


Telefony dual SIM to świetne rozwiązanie, jeśli udało nam się znaleźć dwie różne promocje, z których jedna dotyczy przesyłu danych- korzystania z internetu, a druga wydaje się korzystniejsza z uwagi na opłacanie połączeń.
Posiadanie dwóch kart w telefonie pozwala nam oddzielić obie promocje i korzystać z nich ku naszemu zadowoleniu. To nie tylko kwestia wygody, ale przede wszystkim zdecydowanych oszczędności.