Skip to content Skip to footer

Zwrotne pojemniki składane – rola w ochronie środowiska

Ogromny rozwój produkcji przemysłowej niestety wpływa negatywnie na stan środowiska naturalnego. Dlatego tak ważne są mądre rozwiązania, które przyczyniają się do ograniczenia szkodliwych czynników. Szeroko pojęta logistyka jest jedną z gałęzi, gdzie znajdują zastosowanie pojemniki składane oraz skrzynki plastikowe. Zwrotne opakowania w znacznym stopniu eliminują nadmiar szkodliwego dla środowiska plastiku.

Czym się charakteryzują zwrotne pojemniki składane?

W dobie, kiedy wszystkie towary muszą być transportowane w opakowaniach, zwrotne skrzynki składane to świetne rozwiązanie nie tylko dla ochrony naturalnego środowiska, ale również dla oszczędności ekonomicznych. Skrzynki plastikowe producent wprowadza na rynek ze wszystkimi koniecznymi certyfikatami, które dają gwarancję wysokiej jakości opakowań, które wielokrotnie mogą być używane w przewożeniu różnego asortymentu towarów koleją, samochodami czy samolotami. Skrzynki składane są produkowane w specjalnym procesie recyclingu, który umożliwia przewożenie w nich artykułów spożywczych.

Gdzie znajdują zastosowanie pojemniki składane z plastiku?

Szerokie zastosowanie opakowań zwrotnych jakimi są skrzynki plastikowe producent przewidział dla przemysłu motoryzacyjnego, branży napojów, przetwórstwa żywności, rolnictwa i handlu detalicznego oraz w szeroko pojętej produkcji przemysłowej. Schoeller Allibert oferuje także wynajem różnego rodzaju pojemników – od wielkogabarytowych po małe pojemniki składane, a także skrzyniopalety czy specjalne wózki do ich przewozu.

Opakowania plastikowe w branży napojów

Nowoczesne, ergonomiczne i bardzo wytrzymałe skrzynki składane pozwalają nie tylko na bezpieczny transport, ale również na dobrą ekspozycję butelek z napojami, przez co buduje się markę ich producenta. Innowacyjne rozwiązania dla branży związanej z napojami to jednorazowe kegi, uchwyty do butelek, czy też specjalne skrzynki – ekspozycje.

Skrzynki plastikowe niezbędne w rolnictwie

Rolnictwo szczególnie potrzebuje odpowiedniej jakości opakowań do magazynowania i transportu płodów rolnych. Pojemniki muszą spełniać szereg surowych wymogów dotyczących artykułów spożywczych. W branży rolniczej bardzo ważna jest ich wytrzymałość, duża wydajność oraz to, że muszą zapewniać świeżość i wysoką jakość produktów w nich przechowywanych.