Skip to content Skip to footer

Do czego służą i gdzie można nabyć przetwornice napięcia elektrycznego?

Przetwornik napięcia jest elektrycznym konwerterem mocy, który zmienia napięcie źródła zasilania elektrycznego. Może być połączony z innymi elementami, aby utworzyć zasilacz. Przemienniki napięcia przemiennego wykorzystują transformator. Konwersja z jednego napięcia stałego na inne wymaga obwodów elektronicznych (sprzętu elektromechanicznego przed rozwojem elektroniki półprzewodnikowej). Zasilanie sieciowe (zwane prądem domowym) jest powszechnie zasilane w ten sposób. Przetwornice napięcia posiada w swojej ofercie na przykład hurtownia elektryczna

Konwertery sieciowe

Wspólnym zastosowaniem przetwornika napięcia jest urządzenie, które pozwala urządzeniom działającym w obszarze o jednym napięciu o działać w obszarze o różnym napięciu. Takie urządzenie może być nazywane przetwornikiem napięcia, przetwornicą mocy, adapterem podróżnym itp. Większość gniazd elektrycznych prądu przemiennego . może być stosowana jako transformator lub autotransformator. Są one z natury odwracalne, więc ten sam transformator może być użyty do podniesienia napięcia lub zejścia na ten sam współczynnik. Lżejsze i mniejsze urządzenia mogą być wykonane przy użyciu obwodów elektronicznych.Obniżenie napięcia elektronicznego jest prostsze i tańsze niż jego zwiększenie. W sklepie elektrycznym nabyć można niewielkie, tanie, przetwornice przystosowane do urządzeń o małej mocy. Zazwyczaj zawierają one adaptery typu plug-end dla różnych standardów stosowanych w różnych krajach. Posiada je w swojej ofercie na przykład hurtownia elektryczna lub inny dobry Więcej dowiesz się na stronie sklep elektryczny.

Transformatory elektryczne

Transformatory nie zmieniają częstotliwości energii elektrycznej. Może to wpływać na działanie urządzeń, które zależą od częstotliwości sieci i są zasilanie elektrycznie. Nowoczesne urządzenia są mniej zależne od częstotliwości sieci. Transformatory również posiada w swojej ofercie sklep elektryczny. Urządzenia wyposażone w silniki wysokoprężne lub transformatory wewnętrzne przeznaczone do pracy przy optymalnej częstotliwości. Większość urządzeń elektrycznych zasilanych napięciem sieciowym może określać pojedyncze napięcie nominalne i posiada zakres tolerancji powyżej i poniżej tego punktu. Urządzenia zwykle mogą być używane na dowolnym napięciu. W takich przypadkach konwertery napięcia muszą być określone tylko w celu przekształcenia dowolnego napięcia w jednym zakresie, do napięcia w obrębie drugiego, a nie oddzielnych przekształtników, które są potrzebne do wszystkich możliwych par napięcia znamionowego.