Skip to content Skip to footer

Czeski rynek logistyki

W dzisiejszym szybkim świecie firmom przemysłowym ciężko odnaleźć się bez odpowiedniej logistyki. Z tego też powodu przedsiębiorstwa wprowadzają wiele innowacji usprawniających proces produkcji i transportu towaru. Jedną z nich może być zastąpienie skrzyń drewnianych i metalowych lekkimi i łatwymi w eksploatacji pojemnikami plastikowymi. Jest to rozwiązanie szczególnie popularne w Czechach gdzie tamtejszy rynek upodobał sobie pojemniki plastikowe (na czeskim rynku skladovací kontejnery).

Skladovací kontejnery czyli pojemniki plastikowe

Czeski rynek jest szeroki i obszerny. Tworzą go zakłady motoryzacyjne i inne fabryki przemysłowe, sektor rolniczy, sektor przetwórstwa spożywczego i handlu. Każda z tych branż wykazuje zapotrzebowanie na różnego rodzaju kontenery i pojemniki dopasowane do swoich potrzeb. Dawniej skladovací kontejnery użytkowane były w setkach niepasujących do siebie wariantów i modeli. Utrudniało to transport i korzystanie z kontenerów.

Od kilku lat na czeskim rynku króluje niemiecka firma Schoeller Allibert. Wprowadziła ona do Czech sprawdzone i trwałe pojemniki z atestami, mogła też zapewnić jednolitość i serwis. Dziś Czeska logistyka to prawie w całości produkty Schoeller Alliber co pokazuje jak dobra jest to marka. Większość zakładów przemysłowych, towarowych gospodarstw oraz dużych sklepów korzysta już z szerokiej oferty wspomnianej firmy.

Przykładowe produkty

Tak rozwinięty w Czechach przemysł motoryzacyjny korzysta z kontenerów Schoeller Allibert między innymi do przewożenia podzespołów, części oraz półproduktów. Jednym z najpopularniejszych takich kontenerów jest Magnum optimum. Jest to kontener z nowatorskimi rozwiązaniami. Jego pozytywy to przede wszystkim duża pojemność, niewielka masa własna oraz trwały materiał w postaci wzmacnianego plastiku pp. Dodatkowym atutem jest możliwość połączenia w większą paczkę i załadunku na paletę.

Kolejną branżą korzystającą z kontenerów w Czechach jest rolnictwo. Dla rolników Schoeller Allibert przygotowało specjalną serię agrilog ventilated. Są to pojemniki idealne do zbioru i transportu owoców i warzyw. Ich duża pojemność 446 litrów oraz niewielka masa własna (niewiele ponad 26 kg) czynią ten pojemnik wprost niezbędnym tak w polu podczas zbiorów jak i w magazynie w procesie przechowywania i transportu.