Skip to content Skip to footer

Pilniki do paznokci

Pośród wielu stron internetowych poświęconych tematyce paznokci, można wyszukać spory wybór pilników czy polerek stworzonych z różnych tworzyw. W tym poradniku każda przedstawicielka płci pięknej dowie się, jaki pilnik do paznokci wybrać i o jakiej intensywności tarcia, żeby idealnie wpasował się w gust oraz służył przez długi okres czasu.

Rodzaje pilników do paznokci

Pilniki metalowe już dawno poszły w zapomnienie. Teraz korzysta się z takich, które nie uszkadzają płytki paznokcia. Z bardziej wytrzymałych można wyróżnić pilniki szafirowe lub teflonowe, lecz tak jak poprzedni długo nie zagościły w damskiej kosmetyczce. Coraz to więcej pozytywnych opinii zaczęły zyskiwać długotrwałe pilniki szklane, które także są proste do zdezynfekowania. Jednakże o wiele lepiej sprawdzą się do użytku domowego niż gabinetowego, bo istnieje spore ryzyko pęknięcia bądź zbicia. Jaki pilnik do paznokci jest najtrwalszy? W tym przypadku dość dużą renomę przejęły pilniki papierowe. Ich zdecydowany plus to dobra cena oraz to, że są odporne na wodę czy rożne płyny (zmywacz do paznokci), dzięki czemu można je używać bardzo długo.

Rozmiary pilniczków do paznokci

Jeżeli przeglądamy rodzaje pilników do paznokci, tak samo musimy przejrzeć i wybrać ich rozmiar. Cyfry 80 – 400 wskazują liczbę ziarenek, które znajdują się na 1 centymetrze kwadratowym powierzchni. Warto kierować się zasadą, iż im mniejsza ilość ziarenek, tym pilnik będzie bardziej ostry. Do likwidowania twardszego obszaru najczęściej używa się ziarnistości liczby 80. Ilość 100 zalecana jest do skrócenia kształtowania przedłużanego paznokcia, jednakże w żadnym wypadku nie powinno się go używać na naturalnej płytce. Do bardziej drobnych zalicza się 180 i są bardzo przydatne w przypadku poprawek, ale i też do pracy z naturalną płytką paznokcia. Do matowienia i polerowania idealnie sprawdzą się 180/220, ponieważ są bardziej dokładne, 220/280 nadają połysk. Największa liczba 400 posiada polerki nabłyszczające, nią zyskuje się najwyższy efekt połysku.

Elektryczny pilnik – jak działa?

Na rynku pilniczek elektryczny do paznokci stanowi dość spory wybór, zależy od tego jaka będzie jego moc i przeznaczenie. Te o wiele delikatniejsze będą idealne dla osób, które są całkiem nowe w temacie paznokci i nie chcą sobie zrobić większej krzywdy. Pilniczek elektryczny do paznokci idealnie sprawdzi się do skórek dłoni i stóp. Posiada on różne nakładki, najbardziej popularne są diamentowe, kamienne oraz piaskowe. Dla osób, które nie posiadają takiej powszechnej wiedzy idealnie nadadzą się te trzecie. Nakładka obracając się, ściera nawierzchnię (krawędź paznokcia, płytkę lub skórkę). Bardzo istotne jest to, aby być zadowolonym z efektu i nie zniszczyć płytki paznokcia.