Skip to content Skip to footer

Czy warto kupić akumulatory NIMH?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się akumulatorki NIMH. Akumulatory można ładować wielokrotnie, ponieważ są wielokrotnego użytku. Można śmiało powiedzieć, że jest to bardziej opłacalne rozwiązanie niż wielokrotny zakup baterii. Do tego recykling zużytych baterii jest dosyć problematyczny.

Wybór akumulatorów NIMH

W tym artykule wyjaśnimy, jakie zalety mają Akumulatorki nimh, a także podpowiemy, jak ich właściwie używać. Warto podkreślić, że akumulatory niklowo-wodorkowe zastąpiły akumulatory niklowo-kadmowe, czyli Ni-Cd. Kadm był wykorzystywany do produkcji starszych modeli, natomiast w nowszych znajduje się magnez, kobalt, aluminium oraz nikiel.

Zalety akumulatorów NIMH

Należy pamiętać, że akumulatorki NIMH mają wiele zalet, dzięki użyciu nowszego stopu metali. Związków kadmu nie stosuje się do ich wytwarzania. Jest to bardzo ważne, ponieważ jest to substancja szczególnie szkodliwa dla środowiska. Dodatkowo zdecydowanie wyższą pojemnością cechują się nowe akumulatory. Warto podkreślić, że przy zachowaniu tego samego rozmiaru baterii gęstość energii jest nawet 3 razy większa.

Zastosowanie

Brak efektu pamięci to kolejna zaleta akumulatora NIMH. To sprawia, że tego typu akumulator może być ładowany więcej razy, a do tego zachowuje dużo większą pojemność w trakcie wyczerpującej eksploatacji. Są to urządzenia, które mogą pracować w skrajnych temperaturach. Po zakupie nowego akumulatora trzeba go najpierw naładować. Akumulatory NIMH są stosowane w urządzeniach, które zużywają mało energii. Są to przede wszystkim latarki, piloty oraz budziki. W miejscach, gdzie wymiana baterii jest częsta ze względu na duże zużycie energii takie akumulatory sprawdzą się idealnie.