Skip to content Skip to footer

Czym charakteryzuje się ortodoncja?

Stomatologia to dziedzina medycyny, związana z zapobieganiem i leczeniem chorób jamy ustnej. Zajmuje się przede wszystkim chorobami zębów oraz miękkich tkanek jamy ustnej. Stomatologia obejmuje również leczenie i korektę wad rozwojowych szczęki, niewspółosiowości zębów oraz anomalii urodzeniowych jamy ustnej, takich jak np. rozszczep podniebienia. Oprócz ogólnej praktyki, stomatologia obejmuje wiele specjalizacji, w tym ortodoncji, ortopedii oraz stomatologii dziecięcej. Profesjonalny ortodonta z Katowic jest w stanie rozwiązać niemal każdy problem stomatologiczny związany z nieprawidłowym zgryzem.

Czym jest ortodoncja?

Ortodoncja praktykowana jest w celu zapobiegania i korygowania złego układu zębów i powiązanych z nimi niezgodności zębodołowych. Ortodoncja jest praktykowana od czasów starożytnych, ale metody leczenia z wykorzystaniem zespołów i urządzeń wymiennych stały się widoczne dopiero na początku XX wieku. W dziedzinie takiej jak ortodontacja Katowice znane są z dostępności wielu profesjonalnych gabinetów. Zapotrzebowanie na tę usługę rozciąga się od dzieci aż do dojrzałych osób dorosłych, chociaż ludzka kość odpowiada ruchowi zębów najlepiej u osobie poniżej 18 roku życia i generalnie zgadza się, że dzieci korzystają lepiej z leczenia niż dorośli. Ogólnie rzecz biorąc, zdrowie jamy ustnej i wygląd fizyczny to dwa najważniejsze powody do podjęcia leczenia ortodontycznego. Profesjonalny plan ustalić może na przykład dobry ortodonta z Katowic.

Czym się zajmuje ortodonta dziecięcy?

Stomatologia pediatryczna w https://dental-team.pl/ortodoncja/ jest analogiczna do pediatrii w medycynie, ponieważ dotyczy opieki stomatologicznej dzieci i młodzieży. W dziedzinie takiej jak dziecięca ortodontacja Chorzów może się pochwalić dostępnością wielu sprawdzonych stomatologów. Większość rutynowych zabiegów stomatologii dziecięcej koncentruje się na zwalczaniu próchnicy zębów i obejmuje zalecanie odpowiedniej diety oraz utrzymywanie prawidłowego poziomu higieny pośród dzieci. Potrzeba wyregulowania układu zębów stanowi kolejny najczęściej spotykany problem. W dziedzinie takiej jak ortodontacja Katowice również dysponują dostępem do wielu znakomicie wyposażonych gabinetów przeznaczonych dla małych pacjentów. Korekta początkowych nieprawidłowości zgryzu może pomóc w uniknięciu konieczności długotrwałego leczenia w przyszłości. Wielu pediatrycznych dentystów stosuje techniki wzrostu wpływające na poprawianie wyrównywania szczęki. Aby z nich skorzystać, warto odwiedzić jeden ze znanych gabinetów, które oferuje ortodontacja Chorzów.