Skip to content Skip to footer

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Dbanie o wygląd i chęć zachowania młodego, zdrowego ciała jak najdłużej to coraz powszechniejsze zjawisko. Dziś od dobrego wyglądu zależeć może bardzo wiele, dlatego wiele osób decyduje się na skorzystanie z bogatej oferty zabiegów medycyny estetycznej.

Czym zajmuje się medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna zajmuje się, w dużym skrócie, poprawieniem ludziom jakości życia. Działania podejmowane przez tą dziedzinę nauki skupiają się głównie na profilaktyce, rekonstrukcji i opóźnieniu procesu starzenia się skóry. Za główny cel medycyna estetyczna obrała sobie podniesienie jakości życia, ogólnego samopoczucia poprzez lepszy wygląd, który podnosi samoocenę.

Najpopularniejsze zabiegi w medycynie estetycznej

Najpopularniejsze zabiegi w medycynie estetycznej wykonuje się na twarz. Są to zabiegi takie jak spłycanie zmarszczek, usuwanie blizn pozostałych po trądziku, rewitalizacja okolic oczu, modelowanie ust i ich powiększenie, korekta owalu twarzy, podkreślenie kości policzkowych. Coraz popularniejsze robią się także zabiegi na ciało, zarówno u pań jak i panów.

Czym zajmuje się dystrybutor sprzętu dla medycyny estetycznej?

Dystrybutor sprzętu dla medycyny estetycznej to osoba, która dostarcza do gabinetów niezbędnych urządzeń. Są to maszyny modelujące sylwetkę, sprzęt do depilacji laserowej i wiele innych różnych urządzeń. Do sprzętu tego typu dołączane są najczęściej gratisowe szkolenia, na których pracownicy gabinetów medycyny estetycznej uczą się jak przeprowadzać zabiegi i jak prawidłowo korzystać z urządzeń.do zadań dystrybutora sprzętu medycyny estetycznej należy również doradzanie właścicielom gabinetu w wyborze urządzeń oraz produktów, najlepszych na rynku, a także pomagają dostosować ofertę do indywidualnych potrzeb właścicieli gabinetów. Rolą dystrybutora jest również pomóc właścicielom gabinetów w pozyskaniu środków finansowych na zakup sprzętu. są to pożyczki albo leasing.Na każdym etapie realizacji zamówienia, a także w razie ewentualnych problemów ze sprzętem właściciele gabinetów mogą liczyć na pomoc dystrybutora.