Skip to content Skip to footer

Uwodzicielskie perfumy Manifesto od Yves Saint Laurent

Zmysłowe, kobiece, dla pań, które uwielbiają przyciągać męskie spojrzenia i pozostawiać tajemniczą aurę. Kompozycja zapachowa użyta w perfumach Yves Saint Laurent Manifesto perfekcyjnie określa kolor fioletowy, który kojarzy się ze zmysłowością i tajemniczością.

Jakich zapachów użyto w Manifesto?

Bogata i przede wszystkim długo utrzymująca się kompozycja zapachowa w Manifesto to ciekawe połączenie konwalii, czarnej porzeczki, jaśminu, drzewa sandałowego, cedru, bobu tonka, bergamotki i wanilii.

Zapachy są specjalnie skomponowane, aby poszczególne nuty uwalniały się w różnym czasie, zapewniając intrygujący zapach o różnych odcieniach przez cały dzień. Dzięki takiemu rozwiązaniu, każdy będzie zaintrygowany tym zmieniającym się wraz z biegiem czasu zapachem i zapewne… wróci po więcej.

Trzy nuty zapachowe, jeden flakon

Perfumy Yves Saint Laurent Manifesto składają się z trzech nut zapachowych, które ujawniają się wraz z upływem czasu, tworząc nowe zapachy na skórze i sprawiając, że każdy, kto przebywa obok jest zaintrygowany.

Pierwsza, utrzymująca się najkrócej, nuta głowy jest złożona z bergamotki, czarnej porzeczki oraz zielonych nut, które pozwalają uzyskać efekt soczystego, energetycznego zapachu. Z pewnością pobudzi na cały dzień, a każdemu, kto się zetknie z panią pachnącą nutą głowy, zapewni uśmiech na cały poranek – nawet gdy jest poniedziałkowy poranek.

Druga nuta ujawnia się po upływie kilkunastu minut od aplikacji na skórę i utrzymuje się nawet 4 godziny. Nuta serca, bo tak nazywa się druga kompozycja zapachowa, składa się z konwalii oraz jaśminu wielkolistnego, tworzącego razem niezwykle figlarny, pełen energii duet.

Nutą-bazą dla obydwu tych zapachów jest połączenie drzewa sandałowego, cedru, słodkiej wanilii i bobu tonki. Właśnie ta kompozycja ma stanowić tło dla pierwszych dwóch nut i nadać im zupełnie niepowtarzalnego charakteru.

Perfumy a woda toaletowa

Kupując zapach Yves saint laurent manifesto warto zwrócić uwagę przy wyborze, czy jest to woda toaletowa, czy perfumy, bowiem różnią się one między sobą trwałością oraz składem.

Perfumy stanowią najczystszą i zarazem najmocniejszą opcję w danym zapachu, mogą zawierać nawet 40% składników zapachowych rozpuszczonych w 90% alkoholu.

Woda perfumowana jest nieco słabsza i utrzymuje się krócej, cechuje się nieco świeższym i delikatniejszym zapachem od perfum. W nich zawarto maksymalnie 15% składników zapachowych, rozprowadzonych w 85% alkoholu w formie bazy.

Wybierając zapach dla siebie, warto rozważyć, czy woli się delikatniejszy, czy mocniejszy zapach.