Skip to content Skip to footer

Dlaczego warto wybrać się nad morzem w majowy długi weekend?

Planowanie urlopu jest jak rozgrywka szachowa, trzeba planować kilka ruchów do przodu, by wyprzedzić konkurencje. Tylko planując na przód, można przewidzieć wszystko w najdrobniejszych szczegółach.

Dlaczego majówka nad morzem to dobry pomysł?

Po pierwsze dlatego, że o tej porze roku nie będzie tam tłumów i nie będzie trzeba stać po wszystko w długich kolejkach. Po drugie przed sezonem wynajęcie domków nad morzem jest znacznie tańsze niż w lipcu czy sierpniu. Po trzecie majówka nad morzem to na pewno o wiele ciekawsza alternatywa spędzania długiego weekendu niż siedzenie na kanapie z pilotem do telewizora czy objadanie się kiełbaskami na wiosennym grillu. Jako że nie ma tłumów- można w ten piękny majowy czas pospacerować po plaży, pobiegać czy po prostu popatrzeć na wzburzone morskie fale.

Korzyści z majówki nad morzem

Po pierwsze o tej porze roku w nadmorskich kurortach jest dużo dobroczynnego jodu. Jego wdychanie poprawia funkcjonowanie tarczycy, wzmacnia odporność i pobudza apetyt. Poza tym nad morzem przy odrobinie szczęścia do pogody można zaznać odrobiny słońca. Nawet gdy nie będzie się miało tej przyjemności i pogoda będzie w kratkę, to pozostaje delektowanie się nadmorskimi smakołykami. Można to zrobić w renomowanych restauracjach lub nadmorskich jadłodajniach. Miejsce nie jest istotne, ważne jest to, że specjały serwowane w nadmorskich miejscowościach są naprawdę znakomite. Natomiast, jeśli dopisze słoneczko, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco poleniuchować i poleżeć na ręczniczku na plaży. Przy odrobinie szczęścia uda się złapać pierwsze oznaki opalenizny. Nie zaleca się za to kąpieli w morzu, bo woda w maju jest zimna i zdradliwa i już nieraz igranie z nią skończyło się tragicznie.

A co noclegami?

Z tym też nie powinno być większego kłopotu. Większość nadmorskich pensjonatów i hoteli świeci w maju pustkami. Prawdziwy najazd turystów rozpoczyna się dopiero z połową czerwca i na początku lipca. Wczesną wiosną udaje się zazwyczaj znaleźć dogodną miejscówkę i to mimo braku uprzedniej rezerwacji. Dzieje się tak, ponieważ długi weekend majowy jest spędzany przez Polaków na różne sposoby, toteż ich atencja koncentruje się nie tylko na morzu, górach czy zagranicznych wycieczkach, ale i na przydomowych działkach i ogródkach. Większości z nas nie chce się za bardzo podróżować, gdyż początek maja w pogodzie bywa kapryśny, a poza tym jest to zaledwie przedsionek wakacji.