Skip to content Skip to footer

Dziecięce urodziny – kilka porad organizacyjnych

Wydaje się, że urządzenie dziecięcych urodzin to prosta sprawa. Często dopiero w trakcie organizacji okazuje się, że rodzice malucha mają na głowie sporo rzeczy, o których łatwo zapomnieć. Warto zrobić wcześniej plan, by niczego nie pominąć.

Ustalenie terminu i miejsca

Data przyjęcia urodzinowego wydaje się rzeczą oczywistą, jednak warto zastanowić się, czy kinderbal faktycznie może odbyć się w dokładną rocznicę narodzin dziecka. Czasem dzień ten wypada w środku tygodnia, co bywa kłopotliwe dla wielu gości. Zdarza się też, że urodziny malucha przypadają np. w czasie świąt, ferii czy wakacji, gdy większość kolegów może być poza miejscem zamieszkania.

Aby mieć pewność, że uczestnicy będą mieli możliwość zawitania na przyjęciu, warto zajrzeć wcześniej do kalendarza i z wyprzedzeniem ustalić termin. Dodatkowo należy pamiętać, że jeśli urodziny dla dzieci organizowane są w sali zabaw, konieczna jest rezerwacja lokalu, animatora itp. Lepiej z tym nie zwlekać – zdarza się, że atrakcyjne i popularne w okolicy miejsca mają bardzo wielu chętnych.

Zrobienie listy gości i rozdanie zaproszeń

Kolejna sprawa to sporządzenie pełnej listy gości. Jeśli dziecko jest w odpowiednim wieku, to właśnie ono powinno decydować, z kim chce świętować swój dzień. Rodzic musi jednak aktywnie uczestniczyć w tym procesie i w razie konieczności wytłumaczyć dziecku choćby kwestię liczby uczestników imprezy.

Następnym krokiem powinno być wypisanie informacji dla gości. Na urodziny dla dzieci można stworzyć własne zaproszenia, kupić w sklepie uniwersalne wersje lub zamówić spersonalizowane. Na każdym zaproszeniu powinny znaleźć się imiona i nazwiska gościa i jubilata, adres i godzina rozpoczęcia kinderbalu, a także numery telefonów do rodziców lub opiekunów. Warto też dopisać prośbę o potwierdzenie przybycia. Zaproszenia należy wręczyć minimum kilkanaście dni przed urodzinami.

Zakupy

Urodziny dla dzieci to impreza, która wymaga odwiedzenia kilku sklepów i nabycia niezbędnych rzeczy. Lista zakupów może różnić się w zależności od tego, czy przyjęcie odbywać się będzie w domu czy poza nim. Zorganizowanie urodzin dla dzieci w sali zabaw jest pod tym względem prostsze – często odpada zakup dekoracji, a niekiedy nawet poczęstunku. Rodzice muszą zadbać jedynie o tort.

Dziecięce urodziny w domu to konieczność zaopatrzenia się w wiele produktów. Są to m.in. ozdoby (balony, serpentyny, czapeczki itp.), naczynia jednorazowe oraz składniki potrzebne do przygotowania posiłku. Bez względu na to, gdzie odbywa się przyjęcie, zawsze warto mieć drobne gadżety na nagrody lub upominki dla małych gości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.