Skip to content Skip to footer

Fotowoltaika dla firm – szczegóły

Firmy i przedsiębiorstwa, którym zależy na obniżeniu kosztów prowadzonej działalności coraz częściej decydują się na alternatywne rozwiązania. Jednym z nich jest montaż paneli słonecznych, dzięki czemu fotowoltaika dla firm stała się korzystnym rozwiązaniem na obniżenie rachunków za prąd.

Fotowoltaika biznes – korzyści

Panele słoneczne to inwestycja w niezależność energetyczną na długie lata. Naukowcy wskazują żywotność paneli na 25 – 30 lat. Decydując się zatem na montaż instalacji, po okresie zwrotu inwestycji, można cieszyć się darmowym prądem przez długie lata. Fotowoltaika dla firm to realne korzyści i oszczędności na rachunkach za prąd. Własna elektrownia pozwala na wytworzenie energii na potrzeby własne, nadwyżkę z kolei można odsprzedać lub zmagazynować i odebrać w okresie mniejszego nasłonecznienia. System jest prosty i bezobsługowy, stąd po zamontowaniu w wygodny sposób można nim sterować za pomocą komputera lub telefonu. Innowacyjność i postępująca technologia zapewnia uniwersalne rozwiązania. Obecnie panele można zamontować na budynku o dachu skośnym, prostym lub na specjalnych stelażach. Jedyny warunek to swobodny dostęp promieni słonecznych. Fotowoltaika firma to również troska o środowisko.

Fotowoltaika firma i ekologia

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej wzrasta również prestiż przedsiębiorstwa. Bycie EKO to dziś powód do dumy i najlepsza reklama dla firmy. Fotowoltaika to jedno z Odnawialnych Źródeł Energii. Jej pokłady są praktycznie niewyczerpalne, a korzyści dla środowiska niezaprzeczalne. Instalacja nie wytwarza szkodliwych substancji i nie emituje CO2. Badania wyraźnie wskazują, że odpowiednio zainstalowana fotowolaika eksploatowana przez 25 lat, całkowicie czystą energię produkuje przez 80% swojego czasu pracy. Jest więc to jedna z najbardziej ekologicznych metod produkcji energii elektrycznej.

Fotowoltaika biznes a dofinansowania

Koszt instalacji zwraca się bardzo szybko, jednak konieczny jest spory wydatek na początek. Firmy często korzystają z różnych form wsparcia, często również decydując się na kredyty. Najchętniej wybieraną formą jest leasing. Jest to najszybsza i najprostsza metoda, pozwalająca na zakup i montaż instalacji. Pozostaje tylko płacenie comiesięcznej raty, która jest i tak niższa w porównaniu do wysokich rachunków za energię elektryczną.

Decydując się na panele fotowoltaiczne, warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Fachowe doradztwo, wybór odpowiednich paneli, odpowiedni montaż to czynniki mające wpływ na efektywne działanie całej instalacji.