Skip to content Skip to footer

Jak dobrze dbać o toaletę, by była higieniczna i estetyczna?

Toaleta to miejsce, które narażone jest na rozwój wszelkiego rodzaju bakterii. Zadbanie o jej czystość jest niezbędne, gdy chcemy, by było to miejsce estetyczne i jednocześnie higieniczne. Jak skutecznie zadbać o czystość toalety?

Systematyczność – klucz do sukcesu

Regularne czyszczenie toalety to jedyny sposób na utrzymanie miski klozetowej w czystości. Dzięki temu można mieć pewność, że w łazience nie będą rozwijały się bakterie i nie powstanie nieprzyjemny zapach. Dzięki codziennemu czyszczeniu toalety na misce klozetowej nie pojawi się kamień, który jest wyjątkowo trudny do usunięcia.

Warto również pamiętać, że czyszcząc toaletę systematycznie nie trzeba przeznaczać na to dużo czasu. Silny środek do czyszczenia toalet wlany wieczorem do wc pozwoli utrzymać toaletę w nienagannym stanie. Warto pamiętać, że jest to sposób, który sprawdza się, gdy płyn do wc przez dłuższy czas nie będzie spłukiwany. Dzięki temu będzie mógł on dokładnie usunąć nieczystości.

Jak dobrze wyczyścić toaletę?

Wlewanie na noc silnego środka do czyszczenia toalet jest skutecznym sposobem utrzymania miski klozetowej w czystości. Trzeba jednak pamiętać, że należy również zadbać o miskę klozetową z zewnątrz. Nie można również zapomnieć o desce.

Co kilka dni należy dokładnie umyć całą toaletę. Silny środek do czyszczenia toalet należy wlać do wc. Konieczne jest dokładne wyszorowanie miski klozetowej przy użyciu szczotki. W czasie mycia nie można zapomnieć o przestrzeni pod kołnierzem, pod którą często tworzy się kamień. Ta część miski wymaga szczególnej uwagi.

Kolejnym krokiem jest zadbanie o zewnętrzną część toalety. Chcąc umyć deskę klozetową warto wykorzystać środki do czyszczenia plastiku. Dzięki temu bez problemu zejdą nieestetyczne, żółte plamy.

Co kilka miesięcy warto również odkręcić deskę klozetową i dokładnie umyć wszystkie zakamarki zarówno na desce, jak i pod deską. Miejsce przykręcenia deski jest wyjątkowo trudno dostępne, co powoduje, że gromadzi się tam wiele nieczystości. Jest to miejsce, któremu należy się wiele uwagi.

Miskę klozetową z zewnątrz należy umyć wykorzystując gąbkę oraz płyn, który ma ładny zapach.