Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie rozpoznać preferencje klientów?

Sukces w sprzedaży, nie tylko tej internetowej można osiągnąć jedynie wówczas, gdy perfekcyjnie trafi się z ofertą i sposobem jej przedstawienia w gusta klientów. Pojawia się zasadnicze pytanie – jak to zrobić? Można oczywiście wróżyć z fusów, lecz można też oprzeć się na twardych danych analitycznych. Warto w tym celu wykorzystać pxel konwersji.

Piksel co to jest?

Pixel większości osób jeżeli już coś mówi, to kojarzy się on z grafiką komputerową. Powszechne jest stwierdzenie, że na zdjęciach słabej jakości widać pixele. W tym przypadku chodzi jednak o coś zupełnie odmiennego. Pixel konwersji to nic innego jak niewielki fragment kodu, który pozwala na obserwację tego, w jaki sposób zachowują się użytkownicy odwiedzający witrynę internetową. Aby był w pełni reprezentatywny, to należy pamiętać o tym, aby umieścić na każdej podstronie istniejącej w serwisie. Zgromadzone w ten sposób dane pozwolą poznać pełen obraz zachowań konsumenckich. Jest to prawdziwa kopalnia wiedzy, a przyswojenie jej wraz z upływem czasu stanie się tak naturalne jak wypicie filiżanki kawy. Pixel konwersji ma za zadanie pomiar wszelkich zdarzeń występujących na stronie internetowej.

Do czego można wykorzystać piksel?

Jeżeli już wiadomo piksel co to jest, to najwyższa pora aby poznać jego wszechstronne zastosowania. Dzięki informacjom jakie można wyczytać ze zgromadzonych danych można sprawnie kierować działaniami marketingowymi. Przyjmując założenie, że klienci uzupełniają koszyk zakupowy, jednak nie dochodzi do finalizacji transakcji, to dzięki pixelowi można przypominać się za pomocą reklam takim użytkownikom, aby dokończyli zakupy. Podobnie rzecz ma się w przypadku, gdy konsument jedynie ogląda towar dostępny na stronie internetowej. W momencie w którym ją opuści, reklamy przeglądanych produktów będą się pojawiać na innych podstronach przypominając o niedokończonych zakupach.

Remarketing – czyste złoto

Remarketing pixel pozwala na to, aby kierować reklamy własnych produktów wyłącznie do osób, które realnie są zainteresowane zakupem danego produktu. Umożliwia to sprawniejsze kierowanie kampaniami reklamowymi uruchamianymi w przestrzeni internetowej. A jakie daje oszczędności! Reklamy nie pojawiają się bowiem przypadkowym użytkownikom, a wyłącznie osobom, które wcześniej przeglądały daną ofertę. Remarketing pixel – to wszystko właśnie dzięki niemu.