Skip to content Skip to footer

Jak wybrać dobry spray mop?

Mycie podłóg nigdy nie należało do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych czynności. I nawet wynalezienie mopa, który spowodował zlikwidowanie mycia połogi na kolanach ścierką, nic w tej materii nie zmieniło. Nadal mycie podłogi jest czynnością nielubianą i najczęściej odsuwaną w czasie. A przecież można to zrealizować o wiele przyjemniej.

Czym jest spray mop?

Metodą na poprawienie komfortu, a co najważniejsze efektywności mycia podłogi, jest zastosowanie w tym celu spray mopa. Czym jednak jest to urządzenie i czym dokładnie różni się od zwykłego mopa?

Tradycyjny mop to ścierka na teleskopowym kiju oraz wiaderko z płynem do mycia podłóg. Taki zestaw wymaga tego, aby co jakiś czas, w miarę przesuwania się po podłodze z mopem, dane wiaderko przestawiać, co umożliwiać będzie pobranie na mopa nową dawkę płynu do mycia. Jest to skrajnie niewygodne i nieergonomiczne rozwiązanie. Wiaderko swoje waży, a szybkość mycia jest stosunkowo duża, co powoduje, że co dosłownie chwile trzeba rzeczone wiaderko przestawiać.Rozwiązaniem tego problemu jest spray mop. Jest to wersja, która nie posiada w zestawie wiaderka z płynem, ponieważ znajduje się on w specjalnym pojemniku umieszczonym w rączce mopa. Za sprawą specjalnego przycisku w razie potrzeby płyn formie mgiełki jest uwalniany, co bardzo skutecznie pokrywa nim niewielki kawałek podłogi.

Jakie są cechy dobrego spray mopa?

Powstaje jednak pytanie, jak wybrać dobry model takiego mopa? Jakie jego cechy są ważne i które będą wpływały na to, jak wygodnie i efektywnie będzie się go używało?Przede wszystkim pamiętać podczas zakupów trzeba o tym, aby taki mop posiadał odpowiedniej pojemności zbiornik na płyn. Gdy płynu zabraknie podczas mycia podłogi, traci się cały urok tego urządzenia. Z tego powodu trzeba wybrać taką wersję, która pojemność będzie z odpowiednim zapasem, co pozwoli umyć całą podłogę w domu.Drugą niezwykle ważną cechą jest szerokość ściereczki. Zdecydowanie najlepiej, jeśli będzie ona możliwie największa, co przyśpieszy mycie podłogi, ponieważ jednym ruchem mopa będzie można umyć większą powierzchnię. Warto także zwracać uwagę na to, czy ściereczka w mopie jest łatwo wyjmowana, ponieważ często będzie się ona brudziła, co stwarzać będzie konieczność jej zdejmowania i prania. Aby ułatwić sobie ten proces, dany mop powinien mieć możliwie najłatwiejszy sposób montażu i demontażu ściereczki.

Podsumowanie

Jak zatem widać, nie trzeba wcale wiele zachodu, aby stać się posiadaczem tak dobrego, wygodnego i wydajnego mopa, który będzie w stanie szybko i przyjemnie umyć podłogę w domu.