Skip to content Skip to footer

Liczą się sprytne rozwiązania

Jak urządzić małe mieszkanie, kiedy nie mamy nawet ani garażu, ani piwnicy? Potrzebujemy wówczas wielu zakamarków i sprytnych rozwiązań, aby zmieścić cały swój dobytek. Nie będzie łatwo, ale z pewnością dla chcącego nic trudnego, więc do dzieła.

 

Wykorzystaj każdy metr

Przede wszystkim takie małe mieszkanko warto urządzać kompleksowo, w całości, aby jak najlepiej wykorzystać całą dostępną przestrzeń. Wszelkie szafy, szafy czy regały mogą być wykonane aż pod sam sufit, tak aby maksymalnie wykorzystać je i zapełnić koniecznymi rzeczami.
W sypialni warto postawić na piętrowe łóżko, pod którym możemy umieścić na przykład biurko lub inny niezbędny mebel czy sprzęt. Takich pomysłów jest całe mnóstwo, a to w zależności od naszych potrzeb.

 

Dobry pomysł – stojak

Zdarza się, że w mikroskopijnej kawalerce przechowuje się nawet rower, to jest możliwe i realne. Bez jednośladu bowiem wiele osób nie wyobraża sobie funkcjonowania. Uważany jest bowiem za idealny sposób na relaks i zadbanie o własną kondycję.
Dla wielu osób jest to sposób na poruszanie się po mieście. Nie każdy ma przecież auto, a do pracy czy na uczelnię też musi dojechać. W tym wypadku sprawa urządzania mieszkanie nieco się komplikuje, ale tylko trochę. Bo tutaj z powodzeniem przydadzą nam się stojaki na rowery.

 

Tylko trochę sprytu

Nie jest to żaden wymysł, ani tym bardziej fanaberia. Stojaki na rowery to powszechna rzecz, którą coraz częściej zobaczyć możemy w mieszkaniach, a to za sprawą powodzenia tej formy rozrywki i rekreacji. Nawet w przypadku małego mieszkania zawsze znajdzie się miejsce, gdzie upchniemy jednoślad, aby tylko mieć go przy sobie i móc z niego korzystać.
Z takich sprytnych rozwiązań w temacie stojaków na rowery to z pewnością mogą one być zamontowane na przykład we wspomnianej części sypialnianej, pod piętrowym łóżkiem. Mogą wisieć na ścianie czy to zaczepione przednim kołem czy częściej spotykane wiszące bokiem. Może być to nisko lub wysoko w zależności od potrzeb, może być schowany na ścianie za drzwiami lub przy boku szafy. Rozwiązań naprawdę jest cała masa, a wybór stojaków jest bardzo duży i na pewno dopasujemy taki, żeby był odpowiedni dla nas. Posiadacze balkonów natomiast często przechowują swoje pojazdy właśnie tam i również jest to dobry pomysł.

Jakby nie było rower z pewnością warto mieć i warto na nim jeździć, dla własnego zdrowia i lepszego samopoczucia. Niech nas więc nie zraża ta prozaiczna sprawa jaką jest jego przechowywanie, bo to dla rowerowego maniaka jest bułką z masłem.

Artykuł przygotowany we współpracy z Calus-p.pl