Skip to content Skip to footer

Nowatorskie rozwiązania

Prysznic to obecnie podstawa każdej nowoczesnej łazienki. Pozwala na szybką kąpiel oraz przyczynia się do ochrony środowiska zmniejszając zużycie wody. Wielu konsumentów zadaje sobie jednak pytanie – jaką kabinę prysznicową wybrać by zajmowała mało miejsca, była funkcjonalna i łatwa w czyszczeniu? Odpowiedź na to i inne wahania zawarta jest w poniższym artykule.

Prysznice prostokątne – awangarda polskich łazienek

W wielu polskich łazienkach królują nadal obszerne, owalne kabiny prysznicowe trudne do utrzymania w czystości i całkowicie nieporęczne. To relikt początku lat 2000, gdy takie rozwiązania były popularne. Wiele z nich ma ścianki z pleksi i przeciekające listwy. Ich wieloletnie użytkowanie kończy się degradacją łazienki z powodu wycieków wody, powstaniu nieusuwalnych zabrudzeń i czyni trudność w użytkowaniu.

Metodą na przeciwdziałanie takim problemom jest stosowanie nowatorskiego rozwiązania – prostokątnych kabin prysznicowych. Są one symetryczne i dają się łatwo zamontować w narożnik pomieszczenia co oszczędza miejsce i zwiększa funkcjonalność łazienki. Prysznice prostokątne nie tylko posiadają szklane szyby, lecz także uszczelki zapobiegające jakimkolwiek przeciekom.

Klasyczne modele

Modelami, wartymi polecenia są KDD i KDS. Cechują się grubym szkłem hartowanym, które przetrwa wiele lat, jest wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Dodatkowym ich atutem jest system mocowania, dzięki któremu można zniwelować krzywiznę ściany nawet o kilka centymetrów.

Tego typu kabiny są też po prostu ładne – ich gałki, listwy i wykończenia są chromowane co pasuje niemal do każdego wystroju łazienki. Klasycznego designu dodaje też niewielkie podwyższenie mocowania umożliwiające lepszy odpływ wody.

Z myślą o każdym

Prysznice prostokątne w wielu przypadkach projektowane są nie tylko dla młodych i sprawnych, ale też z myślą o niepełnosprawnych i osobach starszych. Dla takich osób polecane są modele DWD+2S.

Posiadają one podwójne drzwi, dzięki którym łatwiej do prysznica dostać się osobie mające trudności z poruszaniem. Ułatwia to również brak brodzika i dodatkowe uchwyty na bokach kabiny, dostępne opcjonalnie.