Skip to content Skip to footer

Pomoc prawna we Włoszech

Usługi kancelarii prawnych cieszą się dużym zainteresowaniem różnych grup klientów na całym świecie. Konsultacje z adwokatem, radcą prawnym czy prawnikiem pozwalają rozwiązać wiele spraw o podłożu rodzinnym czy biznesowym i często są jedynym sposobem na wyjście z kryzysowej sytuacji.

Kto korzysta z pomocy prawnika?

Bardzo często zdarza się tak, że wiele konfliktów rodzinnych, majątkowych czy biznesowych nie da się rozwiązać bez udziału kompetentnego specjalisty, który doskonale orientuje się w przepisach i może udzielić fachowej porady.Z pomocy prawnika korzystają zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa. Sprawy, które prowadzą kancelarie prawne dotyczą spadków, rozwodów, podziału majątku czy odzyskania długu. W dużych przedsiębiorstwach z usług prawnika korzysta się w sprawach związanych z prawem pracy czy konsultuje się podpisanie ważnych kontraktów czy załączników do umów.

Pomoc prawna we Włoszech

Polacy przebywający na stałe lub tymczasowo we Włoszech bardzo często korzystają z tamtejszej pomocy prawnej, głównie z uwagi na brak biegłej znajomości języka oraz braku orientacji w gąszczu obcych przepisów. Sprawy naszych rodaków najczęściej dotyczą konfliktów rodzinnych oraz majątkowych, a także tych związanych z prowadzonym na terenie Włoch biznesem.Polski prawnik we Włoszech jest coraz częściej poszukiwany przez naszych rodaków w wielu miastach, nie tylko tych największych. Powierzając swoje prywatne lub zawodowe problemy włoskiemu prawnikowi zyskujemy poczucie bezpieczeństwa i spokoju, co jest niezwykle istotne w sytuacjach kryzysowych. Prawnik z językiem włoskim może poprowadzić na miejscu wiele spraw: rozwód, wszystkie kwestie formalne związane z opieką nad dziećmi, sprawy spadkowe i inne majątkowe, odzyskiwanie długu czy sprawy związane z zatrudnieniem.Polski prawnik we Włoszech powinien mieć szeroką sieć kontaktów i współpracować z Konsulatem Generalnym czy zaufanymi kancelariami notarialnymi oraz (w razie konieczności) biurami detektywistycznymi.Wybierając prawnika z językiem włoskim warto zawsze stawiać na osobę kompetentną, doświadczoną, która dodatkowo może poszczycić się wieloma pozytywnymi opiniami i rekomendacjami od zadowolonych klientów. Dobry prawnik z językiem włoskim stoi na straży tezy, że zawsze należy być po stronie sprawiedliwości i klienta.