Skip to content Skip to footer

Rozmowa o pracę

Podczas rozmowy o pracę bardzo często może nam towarzyszyć uczucie sporego stresu, które może nam niestety podciąć skrzydła. Warto więc postarać się uspokoić i pokazać z jak najlepszej strony. Nie jest bowiem żadną tajemnicą, że stres nie będzie działał na naszą korzyść i jeśli rozmówca to zauważy, to mamy małą szansę na dostanie tego stanowiska.

Dobrze płatne stanowiska

Stres jest bowiem oznaką tego, że możemy sobie nie poradzić na danym stanowisku i że brakuje nam po prostu jakże potrzebnej pewności siebie. Niektórzy szefowie patrzą właśnie najbardziej pod kątem tego, aby ich pracownicy mocno stąpali po ziemi i byli niesamowicie niezłomni. Szczególnie w pracy na dobrze płatnym i odpowiedzialnych stanowiskach potrzebne są osoby, które znają kilka języków, są bardzo pewne siebie i ciężko wybić ich z tropu. Na rozmowie o pracę warto więc pokazać jak największą liczbę swoich walorów.

Wyrozumiały szef

Oczywiście możemy trafić na bardzo wyrozumiałą osobę, która zostanie naszym szefem i zrozumie początkowy stres na pierwszej rozmowie. W końcu te osoby kilka lat temu same były w podobnej sytuacji i również musiały aplikować o dostanie się na podobne stanowiska. Rekrutacja w niektórych firmach jest bardzo często przeprowadzana przez współpracowników szefa, gdyż ci bardzo często bywają w rozjazdach i na wielu ważnych spotkaniach biznesowych, na których muszą się po prostu w danym terminie stawić.

Kreator CV

W ogłoszeniach o pracę pracodawcy proszą najczęściej i przygotowanie tak zwanego CV, czyli niczego innego jak naszej dotychczasowej historii pracy. Jest jest to dla nas pierwsza praca w życiu, to ważne mogą okazać się dokumenty o ukończeniu szkoły bądź studiów. Szefowie lubią mieć wgląd w to jak radziliśmy sobie na studiach i czy jesteśmy na tyle inteligentni, by dostać się na dane stanowisko. Kreator CV jest świetnym narzędziem, które pozwoli nam przygotować idealne zbudowane CV.

Duża wiedza

Istnieje również ten typ szefów, którzy zupełnie nie zwracają uwagę na CV, a koncentrują się tylko i wyłącznie na rozmowie z daną osobą. Jak wiadomo obecnie studia nie mają aż takiego znaczenia, a wiele CV może być nieco przekoloryzowane. Dlatego też rozmowa na wiele tematów i poznanie podejścia danej osoby może być świetnym sposobem na to, by dowiedzieć się co tak naprawdę dana osoba ma do zaoferowania i czy będzie się nadawać do tego, by zatrudnić ją na pełny etat w firmie.