Skip to content Skip to footer

Systematyczne kontrole zdrowia – wizyta u dentysty

Wizyta u dentysty kojarzy się wielu ludziom z prawdziwą traumą. Czas odczarować ten stereotyp. Przecież dzisiaj, w XXI wieku, wizyta może być całkowicie bezbolesna, a jedyny dyskomfort może polegać na konieczności trzymania otwartej buzi przez kilkadziesiąt minut.

Rutynowe kontrole zdrowia

Istnieje wiele wytycznych, jakie badania należy wykonywać profilaktycznie, w określonych odstępach czasu, w zależności od płci i wieku. Takie wytyczne znajdziemy na różnych stronach internetowych dotyczących zdrowia, a także informacji takich może udzielić nam na przykład lekarz rodzinny albo lekarz specjalista, w przypadku osób chorych przewlekle. Na pewno, niezależnie od wieku czy płci, należy systematycznie chodzić na kontrole do lekarza stomatologa. Dentysta dokona przeglądu stanu jamy ustnej i przygotuje plan leczenia. Istnieje też możliwość, że zgłaszający się na kontrolę pacjent będzie mógł odetchnąć z ulgą, ponieważ po prostu tym razem wszystkie zęby są zdrowe i nic nie trzeba będzie robić.

Jak znaleźć dobrego dentystę?

Dobry stomatolog to taki lekarz, który nieustannie pogłębia swoją wiedzę uczestnicząc w rozmaitych konferencjach i kursach, ale przede wszystkim cechuje go empatia w stosunku do pacjenta. Dentysta Chorzów Batory spełnia te kryteria. Stomatologia Chorzów nastawiona jest na pomoc pacjentowi i jak najszybsze wyeliminowanie cierpienia pacjenta. Dzisiaj, w XXI wieku, są takie narzędzie i metody, że ból zęba może zostać szybko wyeliminowany, czy to przy pomocy usunięcia zęba czy, jeśli to możliwe, wdrożenia leczenia kanałowego. Zatem dentysta Chorzów batory jest przygotowany na przyjęcie nawet najbardziej przestraszonych i spanikowanych pacjentów, aby Stomatologia Chorzów udzieliła niezbędnej pomocy w szybkim czasie. O dobrego dentystę warto zapytać znajomych i członków rodziny. Oni z pewnością wskażą dobrego lekarza.

Troska o higienę jamy ustnej

Zdrowa jama ustna zawsze jest efektem współpracy pomiędzy lekarzem dentystą a pacjentem. Dentysta leczy, ale w domu to pacjent musi dbać o higienę. Minimum to mycie zębów dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Nie wolno myć zębów zbyt często, bo i w taki sposób możemy sobie zaszkodzić. Na pewno warto zainwestować w elektroniczną czy soniczną szczoteczkę, która pomoże lepiej usunąć osady nazębne. Wybór pasty należy do pacjenta – wielu pacjentów wybiera takie pasty, które pomagają zachować świeży oddech na wiele godzin.