Od małego większość z nas jest nastawiona na naukę języków obcych. Większość z nas zaczyna ją już w przedszkolu, a obecnie najczęściej nauczanym językiem jest oczywiście angielski. Nie dzieje się tak bez powodu. Na przestrzeni ostatnich kilku dekad stał on się wręcz językiem światowym, który służy firmom, a także osobom prywatnym do międzynarodowej komunikacji.
Język angielski i jego użyteczność
Dobra znajomość tego języka w aspekcie praktycznym przydaje się szczególnie w podróżach, ponieważ cały świat powoli uczy się języka angielskiego, a zwłaszcza młodsze pokolenia. Możliwość dogadania się w miejscach takich jak hotel, kawiarnia, kasa z biletami to nieoceniona wartość, która zapewni nam komfort podróży i odejmie od takiej wyprawy sporej dawki stresu.
Dobra znajomość języków jest też niebywałą cechą dodatnią na rynku pracy. Pracodawcy chętniej zatrudniają osoby, które znają przynajmniej jeden język obcy, a najbardziej uniwersalnym jest właśnie język angielski. Taki pracownik obsłuży klientów z zagranicy, będzie w stanie odpowiadać na międzynarodową korespondencję, a także można go wysłać na staż czy delegację za granicę.
Jak szkolić swój angielski?
Mając jakiekolwiek podstawy znajomości językowej możemy śmiało podjąć się dalszej nauki samodzielnie – w domu. Istnieje wiele stron internetowych, blogów oraz kanałów wideo, gdzie możemy zdobywać nową wiedzę z zakresu angielskiego. Do dyspozycji mamy również książki w tym języku o różnym poziomie trudności, seriale, filmy czy piosenki.
Jeśli natomiast nie mamy żadnych podstaw, to warto udać się do szkoły językowej, wynająć korepetytora lub zakupić kurs online. Mamy wtedy pewność, że profesjonaliści przeprowadzą nas przez masywny materiał, będą poprawiać nasze błędy, a my zyskamy możliwość porozmawiania z kimś po angielsku.
Nauka języków to trening mózgu
Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale nauka obcego języka to prawdziwy wycisk dla naszego mózgu! To taki intelektualny trening siłowy, jaki zażywa ciało na siłowni Co to nam daje?
Dzięki systematycznej nauce ćwiczymy pamięć, dzięki temu maleje szansa zachorowania na Alzheimera, ćwiczymy także umiejętność szybkiej koncentracji, a na dodatek lepiej radzimy sobie w stresowych sytuacjach.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.