Skip to content Skip to footer

Wypad na weekend – gdzie warto wybrać się z rodziną?

Coraz częściej i chętniej wybieramy się gdzieś na weekend, aby odpocząć od codziennych trosk i obowiązków. Weekendowe podróżowanie to świetny czas na to, aby poznać uroki pięknej Polski, która w ostatnich latach niezwykle się rozwija. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam, gdzie warto wybrać się na weekend z rodziną.

WYPAD NA WEEKEND, GDZIE WARTO WYBRAĆ SIĘ Z RODZINĄ?

Planując wyjazd na weekend, szczególnie z dziećmi, warto wziąć pod uwagę miejsca, w których możemy odpocząć od zgiełku miasta i cieszyć się pięknem przyrody na świeżym powietrzu. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji są miejsca uzdrowiskowe. W ostatnim czasie niezwykle popularne są noclegi w Ustroniu, o którym piszemy w dalszej części artykułu.

Noclegi w Ustroniu

Słowem wstępu, warto zaznaczyć, że Ustroń to miasto w województwie śląskim, które popularne jest jako ośrodek wczasowy i wypoczynkowy. Ustroń to również świetna baza wypadowa dla pieszych turystów z uwagi na bliskość gór: Czantorii, Równicy oraz Orłowej Ustroń. Jeżeli zależy nam na zdobywaniu szczytów, bez problemu w pobliżu znajdziemy tanie noclegi w Ustroniu.

Ustroń tanie noclegi — tego z pewnością szuka większość turystów, zanim zaplanuje swój wypad. Ilość miejsc noclegowych jest duża, więc jeżeli poszukamy hotelu, schroniska, czy pensjonatu z odpowiednim wyprzedzeniem, na pewno znajdziemy coś w atrakcyjnej cenie.

Atrakcje turystyczne

Oprócz szlaków górskich w Ustroniu możemy spotkać wiele ciekawych tras rowerowych, o różnym poziomie zaawansowania. Przy wielu z nich z pewnością znajdziemy tanie noclegi Ustroń, więc nie powinno to stanowić dodatkowego kłopotu. Jeżeli wybieramy się na wyprawę z dziećmi, warto zacząć od żółtej trasa rowerowa nr 256 – Dzięgielów – Ustroń, która liczy około 8,5 km.

Ciekawym punktem na mapie Ustronia jest także Leśny Park Niespodzianek, który został zaadoptowany w naturalnym środowisku zwierząt. W parku znajdują się między innymi:
– ścieżka edukacyjna,
– ścieżka bajkowa,
– ścieżka widokowa,
– sokolarnia i sowiarnia.

Ustroń to świetny pomysł na spędzenie weekendu dla osób w każdym wieku. Zarówno dorośli, jak i młodsi turyści znajdą coś dla siebie. Tanie noclegi z pewnością ułatwiają podjęcie decyzji. Możliwość wypoczynku na łonie natury, uzdrowiskowe powietrze, restauracje oraz inne atrakcje turystyczne, wpływają na to, że na pewno nie będziemy się nudzić.