Skip to content Skip to footer

Wysokiej jakości zabiegi upiększające w Katowicach

Niemal każda kobieta pragnie mieć idealne ciało, bez żadnych mankamentów. Kult wyglądu sprawia, że wiele osób stosuje diety, ćwiczenia gimnastyczne i profesjonalne kosmetyki, by wyglądać perfekcyjnie. Jednak nie zawsze to wystarcza. Niekiedy niezbędne jest również zastosowanie profesjonalnych zabiegów kosmetycznych i upiększających. Należy zatem wiedzieć, jakie zabiegi cieszą się obecnie największą popularnością w Katowicach.

Najpopularniejsze zabiegi w Katowicach

Odwiecznym problemem kobiet jest cellulit. Występuje on nie tylko u osób, które mają problem z nadwagą czy otyłością, lecz także u kobiet, które cechują się piękną figurą i jędrnym ciałem. Przyczyn jego powstawania jest wiele, a walka z tym mankamentem jest długa i nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Wobec tego wiele salonów oferuje profesjonalny zabieg, jakim jest endermologia Katowice. Jest to naturalna metoda, której celem jest przede wszystkim likwidacja cellulitu i tkanki tłuszczowej. Zabieg endermologii Katowice przeprowadzany jest przy pomocy profesjonalnego urządzenia i łączy ze sobą elementy masażu z podciśnieniem. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na likwidację cellulitu, bowiem podczas takiego masażu uaktywnia się naturalny proces lipozy, który powoduje rozkład komórek tłuszczowych oraz przyspieszony metabolizm. Ponadto enderomologia pobudza syntezę kolagenu, eliminuje toksyny oraz uwalnia wodę z organizmu.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg endermologii?

Endermologia Katowice jest zabiegiem bardzo skutecznym, jednak ze względu na to, że oddziałuje na głębokie warstwy skóry, nie może być stosowana przez wszystkie kobiety. Przede wszystkim z zabiegu takiego powinny zrezygnować osoby z dużą ilością tłuszczaków, przepukliną brzuszną, aktywną chorobą nowotworową oraz zapaleniem żył. Ponadto zabieg nie może być przeprowadzony u osób ze skłonnością do żylaków, a także pacjentów przyjmujących leki rozrzedzające krew. Nie zaleca się także zabiegu w trakcie ciąży oraz karmienia piersią. W pozostałych przypadkach nie ma ograniczeń. Zaznaczenia wymaga fakt, że likwidacja cellulitu dzięki endermologii skuteczna jest nie tylko w stosunku do popularnych partii ciała jak uda czy pośladki, lecz oddziałuje również na brzuch i ramiona, które także podatne są na występowanie cellulitu. Warto jednak pamiętać, że skuteczność i najlepsze efekty przynosi zastosowanie całej serii zabiegów, która składa się z około 10 cyklów. Pojedynczy zabieg przynosi wymierne efekty. Sam zabieg jest właściwie bezbolesny, jednak może skutkować niewielkimi siniakami. Mimo to, pacjentki bardzo chętnie poddają się endermologii.

Zwracając uwagę na opinie klientek stwierdzić należy, że walka z tak nieestetycznym mankamentem jakim jest cellulit może być skuteczna. Oczywiście, profilaktycznie należy wraz z zabiegiem stosować inne metody, takie jak aktywność fizyczna czy odpowiednia dieta, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko nawrotu „pomarańczowej skórki”.